[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

نماینده ولی‌فقیه در فارس: هلال‌احمر شایسته دریافت عنوان خدمت جهادی است، روزنامه شیراز نوین

  سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
آئین تکریم و معارفه نمایندگان ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر استان فارس برگزار شد. این مراسم صبح پنجشبنه 9 آبان‌ماه با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان فارس، نماینده مقام‌معظم‌رهبری در جمعیت هلال‌احمر، مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس و جمعی از امدادگران و داوطلبان جمعیت هلال‌احمر برگزار شد.
در این آیین نماینده ولی‌فقیه در استان فارس خدمات جمعیت هلال‌احمر به مردم را مصداق بارز مدیریت جهادی توصیف کرد و گفت: خدمات این نهاد عام‌المنفعه و مردمی، آن هم در سخت‌ترین شرایط، جمعیت هلال‌احمر را شایسته دریافت عنوان خدمت جهادی می‌کند. حجت الاسلام و المسلمین دکتر دژکام با بیان اینکه ایرانیان به احساسات بشردوستانه در دنیا شهرت دارند، اظهار داشت: این ویژگی پشتوانه ارزشمندی برای جمعیت هلال‌احمر به منظور استفاده بهینه از سرمایه‌های‌اجتماعی و نهادینه‌سازی خدمات داوطلبانه می‌باشد.
امام جمعه شیراز جمعیت هلال‌احمر فارس را از نهادهای تأثیرگذار در حوزه فعالیت‌های‌اجتماعی برشمرد و خاطرنشان‌کرد: به طور متوسط دوره مدیریت در کشور ما سه‌ساله است و جابه‌جایی‌ها ‌برای جاری شدن رویکردهای جدید در تصمیم گیری‌ها‌ امری ضروری است. در ادامه این مراسم مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس با اشاره به خدمات این جمعیت در ایام اربعین حسینی(ع) اظهار کرد: تیم اعزامی جمعیت هلال‌احمر فارس شامل 115 نفر از نیروهای داوطلب با تخصص‌های‌پزشکی، پیراپزشکی، امدادی و پشتیبانی و همچنین نیروهای کادر جمعیت در مهرماه سال‌جاری در شهرهای سامرا و بلد به زائرین اربعین حسینی ارائه خدمت نمودند. 
حسین درویشی افزود: خدمات ارایه شده به هزاران بیمار شامل مواردی چون پذیرش، تزریقات، خدمات فشارخون، تست قند خون، پانسمان، نوار قلب و اعزام 33 نفر مصدوم به بیمارستان بوده است.
در ادامه این مراسم نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال‌احمر خدمات عام‌المنفعه این جمعیت را رویکرد جدیدی در عرصه دیپلماسی جهانی و دیپلماسی بشردوستانه توصیف کرد. حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالحسین معزی در آئین تکریم و معارفه مسئولان سابق و جدید دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت فارس گفت: اسلام دین بشردوستی است و بخش قابل توجهی از آموزه‌های این دین مترقی، بر مهرورزی و محبت به انسان‌ها ‌و احترام به حقوق فردی و اجتماعی سایر همنوعان تأکید دارد. حجت الاسلام و المسلمین معزی مأموریت‌ها ‌و اهداف جمعیت هلال‌احمر ایران را برگرفته از آموزه‌های‌بشردوستانه دین مبین اسلام دانست و اظهار کرد: حضور موفق و درخشان جمعیت در عرصه‌های‌مختلف از جمله امدادرسانی به آسیب‌دیدگان سیل فروردین‌ماه سال‌جاری و زلزله‌زدگان کرمانشاه و بم در سال‌های‌گذشته و ارائه خدمت به زائران اربعین حسینی(ع)، همگی نشأت گرفته از باورهای اعتقادی و فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی این نهاد باسابقه و مردمی می‌باشد.
نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر با آرزوی موفقیت برای حجت الاسلام و المسلمین بهادری، مسئول جدید دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر فارس یادآور شد: تلاش‌ها‌ و فعالیت‌های ‌این حوزه باید به ارتقاء اعتماد عمومی جامعه به جمعیت و تعمیق روحیه همدلی، همفکری و تعاون درون و برون سازمانی و جلوگیری از تخلفات منتج شود.
شایان ذکر است در پایان این مراسم از داوطلبان، امدادگران و کارکنان جمعیت هلال‌احمر در ایام اربعین حسینی(ع) تجلیل به عمل آمد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی