[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۳
  • دوره جدید

نتیجه انتخابات آتی بسیاری را شگفت زده خواهد کرد، روزنامه شیراز نوین

  سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: طیف‌های‌خاکستری مردم در انتخابات آتی حضور بسیار پررنگی خواهند داشت و شاهد حماسه با شکوه‌تری نسبت به گذشته خواهیم بود. فرج الله رجبی ظهر پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه خاطر نشان ساخت: عده معدودی بر این باورند که مردم سرخورده، دل‌آزرده و خسته شده‌اند اما با توجه به اتفاقات مثبتی که در بطن جامعه روی داده بر این باورم که آحاد جامعه با درک شرایط حضور پررنگی در انتخابات‌ها‌ خواهند داشت.
ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با اشاره به قسمتی از اقدامات و خدمات صورت گرفته در سال‌های‌جاری گفت: متأسفانه شاهد بی‌انصافی در حق دستگاه‌های‌اجرایی هستیم و این در حالی است که در دوران سخت تحریم‌ها‌ کارنامه قابل قبولی از خود به جای گذاشته‌ایم و باید دید چرا جنبه‌های‌ مثبت به چشم نیامده‌اند. رجبی افزود: در حوزه‌های‌ زیرساختی به گواه آمار و ارقام اتفاقات ارزنده‌ای ‌در کشور و استان فارس شکل گرفته و در مباحث توسعه پایدار نظیر آبرسانی، مخابرات و گازرسانی با پیشرفت‌های‌چشمگیری روبرو هستیم و بسیاری از عقب‌ماندگی‌های‌ پیشین جبران شده است.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به خبرنگار شیرازنوین مبنی بر دغدغه فرهنگی نمایندگان مردم پیرامون از دست رفتن سالن‌های‌سینما به عنوان یکی از اصلی‌ترین زیرساخت‌های‌هویتی و فرهنگی شهر گفت: در اوایل پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی شهر شیراز دارای 10سالن ملی سینما بود که متأسفانه رفته رفته مسیر زوال را پیمودند و این در حالی است که سالن‌های‌ قدیمی سینما به عنوان نماد هویتی شهر به حساب آمده و سالن‌های ‌جدید نمی‌توانند بار ارزشی و پیشینه فرهنگی شهر را آن چنان که شایسته است منتقل کنند.
رجبی با آسیب‌شناسی این مسئله خاطر‌نشان ساخت: متأسفانه برخی از متولیان حفظ سینماهای قدیمی و پرپیشینه شهر، کار و تخصص اصلی‌شان این نیست و باید مسئولیت به کسانی واگذار شود که به لحاظ حقوقی امکان تصدی‌گری دارند. به علاوه باید از دستگاه‌‌های‌فرهنگی بخواهیم به اندازه بودجه‌ای‌ که دریافت می‌کنند تولید محتوا داشته و دستاوردهای آنها متناسب با امکانات و بودجه‌ای‌که در اختیار دارند، باشد.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با مثبت ارزیابی کردن عملکرد مجلس دهم گفت: بر خلاف بسیاری از سیاه‌نمایی‌ها، کارنامه این مجلس قابل قبول است؛ چرا که ما توانستیم بسیاری از فراز و نشیب‌ها ‌نظیر مدیریت مؤسسه‌های‌ غیرمجاز، قاچاق، تحریم و مشکلات آموزشی را پشت سرگذاشته و شمار زیادی از بحران‌ها‌ را مدیریت کنیم. به همین دلایل و با در نظر گرفتن جمیع جوانب و وضعیت ویژه کشور‌ می‌توان به مجلس دهم نمره قبولی داد.
ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با اشاره به حضور اصلاح‌طلبان در مجلس شورای اسلامی گفت: طیف موسوم به اصلاح طلب با قدرت در انتخابات مجلس شرکت خواهد کرد و در نظر داشته‌باشیم که حضور اصلاح‌طلبان در تصویب یا عدم تصویب بسیاری از طرح‌ها‌ بسیار تأثیرگذار بوده اگرچه حضور اصلاح طلبان در مجلس فعلی حداقلی بود، اما تأثیری که بر جای گذاشتیم حداقلی نبوده است. نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از یک دوره 12ساله جمعی 80 نفری از اصلاح‌طلبان وارد مجلس شدند و تمامی تلاش خود را در راستای خدمات مثبت به مردم معطوف داشتند. رجبی در ادامه گفت: برنامه‌ریزی‌های ‌ویژه‌ای‌برای انتخابات پیش رو داریم و این طرح را رقبا را وادار به تحسین خواهد کرد. همچنین شورای اصلاح‌طلبان فارس به هم‌گرایی لازم خواهد رسید و بسیاری از مشکلات پیشین حل شده است. به همین دلیل بر این باورم که نتیجه انتخابات آتی بسیاری را شگفت‌زده خواهد کرد و تکرار نتیجه 4 بر صفر در شهری مثل شیراز دور از انتظار نیست. عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت گسترش فضای نقد گفت‌وگو در دانشگاه‌ها‌ گفت: فعالیت‌های دانشجویی و دانشگاهی موتور محرک جامعه است و در نهایت پتانسیل نهفته در دانشگاه‌ها‌ به نفع بالندگی نظام تمام‌ می‌شود. متأسفانه گروهی از مدیران ما به شدت محافظه‌ کار شده‌‌اند و در دانشگاه‌‌های‌شیراز فضا برای هم‌‌افزایی و هم‌فکری چندان فراهم نیست و این روند باید مورد بازبینی و اصلاح قرار گیرد.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت حضور حداکثری مردم در انتخابات و سعه صدر شورای نگهبان خاطر نشان ساخت: به طور حتم سردی فضای فعلی با ثبت‌نام کاندیداها و ورود پرقدرت احزاب شکسته خواهد شد و کسانی که به انتخابات ورود می‌کنند بحث تأیید صلاحیت‌ها را به عنوان یک واقعیت پذیرفته‌‌اند. جریان اصلاحات هم برای این مسئله برنامه‌‌ریزی لازم را خواهد داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی