[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

سقوط قیمت گوشت قرمز ادامه دارد ، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه گوشت گوساله و گوسفندی در مجموع در یک‌ماه اخیر ۱۰تا ۲۰ هزارتومان کاهش یافته است، گفت: در صورت تداوم شرایط فعلی احتمال کاهش مجدد قیمت‌ها‌ وجود دارد.
علی اصغر ملکی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه طی حدود یک‌ماه اخیر قیمت گوشت گوسفندی ۱۰ هزارتومان و گوشت گوساله ۲۰ هزارتومان کاهش داشته است، گفت: عرضه کافی دام در بازار یکی از دلایل شکسته شدن قیمت‌هاست. وی اضافه کرد: در هرحال حاضر قیمت هرکیلوگرم شقه بدون دنبه برای مغازه‌دار حدود ۸۵ تا ۸۷ هزارتومان و برای مصرف‌کنندگان نزدیک به ۹۸ هزارتومان است. ضمن اینکه قیمت گوشت گوساله نیز در هرکیلوگرم ۸۵ تا ۹۰ هزارتومان است. رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی درباره اینکه گفته ‌می‌شود با انباشت دام در کشور مواجه هستیم و عرضه بسیار زیاد است، گفت: عرضه زیاد نیست بلکه چون جلوی خروج دام از کشور گرفته شده، داشته های ما جوابگوی بازار خودمان و به اندازه کافی است. ملکی ادامه داد: برخی که مسئله ازدحام دام را عنوان ‌می‌کنند در واقع به دنبال آزاد شدن صادرات و خارج کردن دام از کشور هستند که اگر این اتفاق بیفتد احتمال دارد با شرایط سال گذشته و کمبود مواجه شویم.
وی با بیان اینکه سال گذشته خروج بی رویه دام از کشور یکی از دلایل افزایش‌ نرخ‌ها ‌و نابسامانی بازار بود، افزود: در حال حاضر با تثبیت قیمت دلار هم مواجه هستیم و این مسئله انگیزه را از قاچاقچیان برای خارج کردن دام از کشور گرفته است.
ملکی در پاسخ به این سوال که آیا کاهش قیمت گوشت ادامه خواهد یافت، گفت: با شرایط موجود، احتمال کاهش بیشتر قیمت‌ها‌ وجود دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی