[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

بن‌بست ریلی فارس ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس مهندس رضایی در جلسه  توسعه ریلی استان فارس  با تأکید بر لزوم تدوین برنامه جامع برای افزایش ظرفیت باری ناوگان ریلی فارس خاطر نشان کرد: شش درصد از حمل و نقل جاده‌ای کشور توسط ناوگان فارس و سه دهم درصد از حمل و نقل ریلی کشور نیز توسط ناوگان ریلی فارس انجام می‌شود که باید برای افزایش این سهم برنامه‌ای جامع تدوین شود.
وی افزود: افزایش این ظرفیت همچنین نیازمند اتصال به محور جنوبی و شرقی راه آهن کشور است و طرح‌های‌عمرانی مختص ٱن نیز پیشرفت چشمگیری نداشته اما محور یاسوج - اقلید - یزد با پیشرفت هفتاد و پنج درصدی از پیشرفت مناسبی برخوردار است وتاپایان دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس تأمین اعتباری طرح‌های‌کلان ریلی را از مهم‌ترین امور مورد توجه دستگاه‌های اجرایی دانست و گفت: باید از ظرفیت‌های‌موجود برای افزایش توان اجرایی طرح‌ها ‌بهره‌گیری کرد.
رضایی گفت: ظرفیت مسافری و باری فارس را می‌توان با راه‌اندازی خطوط فرعی بالا برد و در این زمینه اقدامات تکمیلی شهرداری‌ها‌ لازم است.
وی در ادامه از اتصال پتروشیمی شیراز به خط ریلی خبر داد و خاطر نشان کرد: بسته‌های‌سرمایه‌گذاری مختلفی در این زمینه آماده است. 
گفتنی است این جلسه با بحث و بررسی چالش‌ها ‌و فرصت‌های‌حمل و نقل ریلی فارس پایان یافت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی