[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

تسهیل پذیرش بیمار در بیمارستان‌های شیراز، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری-گروه خبر
رئیس مرکز پایش مراقبت‌های درمانی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام اینکه در شش ماهه امسال 15هزارو 992درخواست پذیرش اعزام  بیمار از طریق سامانه MCMC این دانشگاه رسیدگی و ثبت شده است، گفت: بیشترین پذیرش در بیمارستان‌های‌نمازی، مطهری و مرودشت بوده که عمده بیماری‌های‌آن قلبی عروق و تصادفات گزارش شده است.
دکتر امینه دادور در گفت وگو با خبرنگار شیرازنوین به درخواست پذیرش 32 هزار و 584 بیمار از سایر بیمارستان‌ها‌در سال 97 که تنها 26 هزار و20 نفر تنها نیاز به پذیرش در بیمارستان داشتند، اشاره کرد و اظهار داشت: در شش ماهه نخست امسال  15هزار و 992درخواست اعزام  بستری بیمار از طریق سامانه MCMC این دانشگاه رسیدگی شده است.
وی هدف از راه‌اندازی مرکز آنلاینMCMC  را به منظور تکریم بیشتر ارباب رجوع، پایش مراقبت‌های‌درمانی برای کنترل و نظارت برعملکرد  اورژانس‌های‌بیمارستانی ورسیدگی به شکایات و فعالیت‌های‌درمانی مطرح کرد و ادامه داد: ایده راه اندازی و آغاز فعالیت این مرکز در کشور مربوط به دانشگاه علوم پزشکی شیراز‌می‌باشد.
به عقیده دکتر دادور هدف از فعالیت شبانه روزی این مرکز ارتقای کیفیت خدمات درمانی است که با استفاده از مانیتورهای مرکزی از نحوه خدمات رسانی به بیماران در بخشهای اتفاقات و اورژانس بیمارستان‌ها‌به صورت زنده نظارت دارد.
این مقام مسئول اضافه کرد:این مرکز به صورت روزانه گزارشی از فعالیت‌های‌اورژانس بیمارستان‌ها‌به کمیته نظارت دانشگاه علوم پزشکی ‌می‌دهد تا به همه بیماران به صورت عادلانه خدمات توزیع و ارائه شود.
رئیس مرکز پایش مراقبتهای درمانی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: مردم‌می‌توانند درصورت برخورد با هرگونه مشکل در اورژانس بیمارستان‌ها‌به سرپرستار مستقر در این بخش مراجعه و در صورت حل نشدن مشکل با مرکز پایش مراقبت‌های‌درمانی از طریق سامانه 1819 تماس بگیرند.
وی بیان کرد: در این مرکز در هر شیفت دو پزشک متخصص و عمومی  و4 پرستار و 2 ماما به طورشبانه روزی فعالیت دارد و کارشناسان درهر نوبت کاری به صورت مقیم حضور دارند و همه وظایف این مرکزرا پیگیری و بررسی‌ می‌کنند.
رئیس مرکز پایش مراقبت‌های درمانی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه براساس آمارها روزانه 100 درخواست پذیرش بیمار رسیدگی ‌می‌شود که تنها 80 درصد آن پذیرش و مابقی بیماران در روزهای بعدی ساماندهی وپذیرش ‌می‌شود.
دکتر دادور استفاده از حدود 200 دوربین نصب شده در بیمارستان‌های‌استان جهت مرکز پایش مراقبت‌های‌درمانی و نظارت آنلاین بر حدود 45 بیمارستان را مهم توصیف کرد وگفت: در سال گذشته 2میلیون 673هزار و 731 بیمار مراجعه کننده به اورژانس بیمارستان‌های‌تحت نظارت دانشگاه از طریق این مرکز رسیدگی و نظارت شده تا مطلوب‌ترین خدمات به مراجعه کنندگان ارائه شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی