[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

موانع تکمیل موزه دفاع مقدس برداشته شود ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌‌الله‌رحیمی در جلسه شورای حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، ضمن اشاره به اینکه تا کنون اقدامات ارزشمندی در راستای ایجاد مجموعه فرهنگی دفاع مقدس انجام شده است، یادآور شد: پیش از این شاهد وجود میدان تره‌بار و ایجاد مزاحمت برای شهروندان و همچنین ناهنجاری‌هایی در این منطقه بودیم که با تلاش‌های ‌مجموعه دولت با محوریت شهرداری این مجموعه فرهنگی مطلوب و مناسب در این منطقه احداث شد.
وی ادامه روند تکمیل مجتمع فرهنگی و موزه دفاع مقدس را نیازمند برنامه‌ریزی و زمان‌بندی دقیق مبتنی بر همکاری و همدلی دانست و تأکید کرد: معتقدم همانگونه که در دوران دفاع مقدس همه پای کار بودند و پیروزی و دفاع از کیان کشور را رقم زدند حفظ آثار و نشر ارزش‌های‌دفاع مقدس نیز نیاز به همدلی و همراهی همه گروه‌ها، اقشار، دستگاه‌ها، نهاد‌های‌دولتی وغیر ‌دولتی دارد.
استاندار فارس با اشاره به مصوبات جلسات گذشته این شورا و تعیین وظایف هر یک از اعضا در راستای رفع موانع  و تکمیل موزه دفاع مقدس، عنوان کرد: این موضعات در باره تکمیل مجموعه، امکان گسترش آن در مقایسه با سایر موزه‌ها‌و مجموعه‌های‌موجود، تأمین امور خدماتی همچون آب و برق بود که بخش‌هایی از آنها محقق شده و بخش هایی از جمله تکلک مغازه‌های‌ضلع شمالی، پارک زیر پل، پارکینگ و بخشی از اراضی مورد نیاز همچنان حل نشده باقی مانده است که در تکالیف تعیین شده مقرر شد شهرداری مجری رفع این مشکلات باشد.
وی با اشاره به راهکارهای متفاوتی که طی جلسات پیشین برای انجام این امور پیشنهاد داده شده بود، یادآور شد مجری بودن شهرداری به معنای تقبل پرداخت صد درصدی هزینه‌ها ‌نیست بلکه باید با انجام بررسی‌های‌کارشناسانه یکی از این راهکارها را عملیاتی و اجرایی کنند. دکتر رحیمی  با تأکید بر اینکه اقدامات انجام شده باید بر اساس برنامه‌ریزی دست‌یافتنی و معقول باشد، اظهار کرد: کمک‌های‌اعتباری دولت به این پروژه نیازمند وجود ردیف و کد اعتباری در بودجه است اما در عین حال تا کنون مبالغی برای پیشبرد این پروژه اختصاص یافته است.
وی همچنین از متولیان امر و اعضا شورای حفظ آثار و نشر ارزش‌های‌دفاع مقدس استان خواست با انجام فازبندی مناسب رفع موانع را در دستور کار قرار دهند
استاندار فارس بیان کرد: تأمین اعتبار برای تکمیل مجتمع فرهنگی و موزه دفاع مقدس باید از طرق مختلفی همچون جذب اعتبارات دولتی، همکاری بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت صنایع، اصناف و خیرین و سازمان‌های‌مردم نهاد انجام شود.
دکتر رحیمی استفاده از ظرفیت طرح بازآفرینی فضاهای شهری در صوورت تخصیص بودجه مشخص برای این طرح را از دیگر راه‌های‌تأمین اعتبار برای این پروژه دانست و ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک با همکاری و جدیت همه دستگا‌ها ‌و نهاد‌ها ‌شاهد تکمیل این پروژه در شیراز باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی