[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

توحید اصلی‌ترین محور سبک زندگی ایرانی-اسلامی است، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شیراز گفت: سبک زندگی ایرانی- اسلامی مبین توحید است در حالی که سبک اروپایی و آمریکایی به دنبال کفر است.
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله لطف الله دژکام ظهر‌یکشنبه در دیدار صمیمی با دانش‌آموزان استان فارس بیان کرد: عرصه فرهنگی عرصه رقابت است و باید سبک زندگی ایرانی- اسلامی در جهان نمود داشته‌باشد و از این طریق به مقابله با سبک اروپایی اقدام شود. 
وی با اشاره به استفاده از لباس‌های‌ بومی و محلی ایرانی متذکر شد: استفاده از لباس‌ها‌ و نماد‌های ‌ایرانی اسلامی بیانگر خارج شدن از چهارچوبی است که کشور‌های ‌اروپایی برای ایران در نظر گرفته‌اند. 
امام جمعه شیراز در خصوص فاصله فرهنگی نیز متذکر شد: گوشه‌هایی ‌از زندگی اروپایی در جامعه وجود دارد و باید با تلاش بیشتر عقب‌ماندگی فرهنگی را جبران کرده و مبلغی برای سبک زندگی ایرانی- اسلامی باشیم. 
نماینده ولی‌فقیه در فارس اظهار کرد: اکنون نیازمند شهید فهمیده‌هایی هستیم که در عرصه‌های‌ غیر از جنگ جهاد‌گونه حضور داشته و برای اعتلای اسلام تلاش کنند. 
وی معتقد است: علم‌آموزی هیچ‌گاه پایانی ندارد و اگر فردی فکر کند که به پایان علم رسیده است در جهل ‌می‌ماند و راه رسیدن به حل مسائلی مختلف نیز از مسیر دانش ‌می‌گذرد. 
‌آیت الله دژکام متذکر شد: راهبرد‌ها‌ در کشور بسیار زیاد است اما راهکارها بسیار اندک از این رو باید برای حل مشکلات جامعه راهکارهای رسیدن به مشکلات را پیدا کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی