[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

بیش از ۱۷ میلیون تردد در جاده‌های فارس، روزنامه شیراز نوین

باشگاه خبرنگاران جوان: فارس با بیش از ۱۷میلیون تردد در ایام نوروز عنوان ششمین استان پرتردد کشور را به خود اختصاص داد. 
هادی مدرس‌زاده رحمان‌پور مدیر مرکز مدیریت راه‌های استان فارس گفت: از 25اسفند95 تا 13فروردین امسال تعداد 17میلیون و 264هزار تردد در محورهای استان فارس ثبت شده است. 
وی ادامه داد: جاده‌های «شیراز-مرودشت»، «کمربندی اکبرآباد شیراز»، «شیراز-سپیدان»، «سعادت‌شهر-صفاشهر»، «کمربندی پل فسا»، «شیراز-کازرون»، «شیراز-کوار»، «آباده-صفاشهر» و «سعادت‌شهر-مرودشت» به ترتیب پرترددترین محورهای استان فارس در این ایام بوده‌اند. 
هادی مدرس‌زاده افزود: استان فارس با اختصاص 5درصد از کل ترددهای کشور به خود، ششمین استان پرتردد کشور بوده است. 
مدیر مرکز مدیریت راه‌های استان فارس تصریح کرد: در این بازه زمانی 19روزه بیشترین ترافیک روزانه در محورهای استان در روز دوشنبه هفتم فروردین‌ با ثبت یک میلیون و 52هزار و 141تردد و کمترین ترافیک روزانه در روز دوشنبه 30اسفند با ثبت 653هزار و 314تردد بوده است. وی اضافه کرد: در طول ایام نوروز ساعت 17 تا 20 از ساعات ترافیک شبانگاهی و 11 تا 14 ساعات ترافیک صبحگاهی محورهای استان فارس بوده است. 
مدرس‌زاده بیان کرد: در این ایام استان فارس با تردد 1میلیون و 464هزار و 809وسیله نقلیه سنگین و اختصاص ۸/۴ درصد از تردد وسایل نقلیه سنگین کشور به خود، در رتبه ششم در این زمینه قرار گرفته است. 
مدیر مرکز مدیریت راه‌های استان فارس اظهار کرد: بنابر گزارش 136 سامانه ثبت تخلف محورهای استان در این بازه زمانی 19روزه در مجموع 19هزار و 625تخلف از سرعت مجاز ثبت شده که بیشترین تخلف‌ها به ترتیب در محورهای «شیراز-اصفهان»، «سه‌راهی کوار-جهرم»، «شیراز-فسا»، «شیراز-سپیدان»، «شیراز-فیروزآباد» و «قائمیه-بوشهر» بوده است. وی گفت: امسال استان فارس پس از استان‌های تهران، مازندران، البرز، گیلان و قم، عنوان ششمین استان پرتردد کشور را به خود اختصاص داد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی