[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

فارس مهد فرهنگ و تمدن ایران زمین است، روزنامه شیراز نوین

‎‎به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در آیین افتتاح نمایشگاه تاریخی- محلی استان فارس که هم‌زمان با آغاز هفته تاریخ و فرهنگ فارس با شعار«فارس، مهد تمدن ایران زمین»  در تهران برگزار شد، با اشاره به اینکه همگان از قدمت دیرینه فارس به عنوان مهد تمدن و فرهنگ ایران اسلامی آگاه هستند، عنوان کرد: این دیار کهن ازدیرباز خواستگاه امپراتوری‌های‌بزرگی همچون هخامنشیان و ساسانیان بوده که در آن زمان ایران و ایرانی و فرهنگ انسان‌دوستی و کشورداری را به دنیا نشان داده‌اند.
‎نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه مردمان فارس از ابتدای اعلام موجودیت اسلام همواره عشقی وافر به خاندان نبوت و رسالت و دین مبین اسلام داشته‌اند، پیوستن سلمان فارسی از این سرزمین به صحابه حضرت رسول(ص) مصداقی از این ارادت است.
‎استاندار فارس با تأکید بر نقش و اثرگذاری استان فارس در دوران اسلامی، شکل‌گیری انقلاب اسلامی، استقرار و تداوم نظام مقدس جمهوری اسلامی و دفاع مقدس تقدیم 14هزار و 500 شهید گلگون کفن در راه حفظ کیان دین و کشور را نمایانگر این جایگاه ارزشمند دانست و بیان کرد: بی‌تردید همه ما به پرورش چنین فرزندان شریفی در خطه فارس می‌بالیم.
‎دکتر رحیمی با اشاره به اینکه از گذشته‌های‌ دور تا کنون ایران را با نام‌هایی همچون فارس، پارس و پرسپولیس می‌شناسند، اظهار کرد: استان فارس پرچمدار تاریخ، فرهنگ و تمدن کشور و معرف امروز ایران اسلامی در اقصی نقاط جهان است. ‎وی اظهار کرد: آثار به یادگار مانده‌ای ‌همچون نقش‌رستم، تخت‌جمشید، پاسارگاد، آتشکده و کاخ‌های‌ساسانی و هخامنشی که به عنوان آثار جهانی به ثبت رسیده نشانی از قدمت تمدن در دیار فارس است که امروز نیز این دارایی‌های‌کهن را پاس می‌داریم. ‎نماینده عالی دولت در استان فارس با تأکید بر اینکه علاوه بر افتخار به گذشته با ارزش فارس باید بایسته‌ها ‌و آینده استان را نیز مورد کنکاش قرار دهیم تا با اندیشه‌ورزی و تدبیر بتوانیم فردایی بهتر برای مردم رقم بزنیم.  ‎دکتر رحیمی با اشاره به پتانسیل‌ها‌ و توانمندی‌های ‌فراوان فارس ابراز امیدواری کرد که با بهره‌گیری از خرد جمعی و همراهی بزرگان و صاحب‌نظران بتوانیم از این سرمایه‌ها ‌برای اعتلای، استان، مردم و کشور استفاده کنیم.
‎وی تأکید کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که توسعه محلی و منطقه‌ای ‌به توسعه ملی گره زده شود و دستیابی به این هدف با حمایت بزرگان فارس میسر خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی