[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۳
  • دوره جدید

طراحی باغ کودکان در خیابان شهید رمضانی، روزنامه شیراز نوین

مهندس جواد بهادری گفت: باغ کودک درفضایی به مساحت تقریبی 14000 متر مربع واقع در خیابان شهید رمضانی در نظر گرفته شده است که طراحی فاز اول آن در حدود 6000 متربع مربع انجام شده است. به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز مهندس جواد بهادری با اشاره به طراحی باغ کودکان در حوزه معاونت شهرسازی و معماری افزود: در باغ کودک، کودکان ضمن گردش و گذراندن اوقات فراغت، با مسائل و آموزش‌های‌عملی آشنا ‌می‌شوند و با حضور در کنار همسالان خود، برخوردهای اجتماعی را‌ می‌آموزند و با آموختن دانسته‌های‌خود اعتماد به نفس پیدا‌ می‌کنند.
وی گفت: شهرداری شیراز در صدد آن است با برنامه‌ریزی معین، جهت تحقق‌پذیری این مهم  و در راستای سیاست‌های‌شهر دوستدار کودک گام بردارد.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز اظهار داشت: طبیعت و فضای سبز همواره تأثیر مطلوبی در روحیه کودکان داشته‌اند و کودکان به خوبی با محیط‌‌هایی که مملو از گل و گیاه باشند ارتباط برقرار می‌کنند و طراحی فضاهایی سرسبز که جدا از داشتن گیاهانی متنوع، با داشتن انواع وسایل تفریحی نظیر تاب و سرسره و یا حتی احداث شهربازی در میانه باغ‌ می‌توانند نیازهای اولیه کودکان را برای بازی و لذت بردن از محیط برطرف نمایند.
مهندس جواد بهادری اصول و رویکرد طراحی باغ کودکان را ترکیب و تداوم فضاهای بسته و باز و طراحی به صورت پلان آزاد به صورت دیوارها و مبلمان سبک جابه جا شونده و تا شونده و مانند آن، به نحوی که کودکان با نظارت مربی بتوانند فضا را به مقتضای برنامه آموزشی تغییر دهند تا دگرگونی‌های‌لازم را در فضا ایجاد شود را بیان نمود.
معاون شهردار شیرازادامه داد: باید شرایط مناسبی ایجاد کرد تا کودکان بتوانند محیط و طبیعت اطراف خود را بشناسند چرا که این حق کودکان است و این دوران سنی بهترین زمان برای آشنایی و آموختن است و این آموختن، مستلزم وجود یک فضای مناسب است، فضایی که درکوتاه‌ترین زمان، بیشترین مطالب را در اختیار کودک قرار دهد و کودک با ذهنی پاک و جذاب موارد را برای همیشه به خاطر می‌سپارد.
مهندس بهادری از جمله اهداف اجرای این پروژه را ارتقای فرهنگ کودکان از طریق بازی و تفریح  اعلام کرد و گفت: یکی از موارد مهم دررفع این نیازها، ایجاد فضاهایی است که کودک در آن رشد کند زیرا فضا و محیط هم در پرورش جسمی و هم رشد و روحی روانی کودکان تأثیرگذار است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی