[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۷
  • دوره جدید

دانشگاه نقش اساسی در پدافند غیرعامل دارد ، روزنامه شیراز نوین

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان در نشست علمی با اساتید دانشگاه فرهنگیان گفت: دانشگاه نقش اساسی در ایجاد شخصیت فکری جوانان و پدافند غیرعامل دارد و می تواند در ارتقاء امنیت اجتماعی به پلیس کمک کند.  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «کاووس محمدی» در این جلسه که با حضور جمعی از معاونان و اساتید دانشگاه فرهنگیان شیراز در محل معاونت اجتماعی پلیس فارس برگزار شد، بیان کرد: دانشگاه به عنوان یک نهاد علمی و تخصصی، نقش اساسی در ایجاد شخصیت فکری جوانان و پدافند غیرعامل دارد و می تواند بیش از پیش در زمینه فرهنگی، اجتماعی و ارتقاء امنیت به پلیس کمک کند.
وی با تأکید بر اینکه رشد و پیشرفت جوامع و لزوم آگاه‌سازی اقشار مختلف مردم از شیوه و شگردهای پیچیده جرائم  و نقش نیروی انتظامی در این عرصه چشمگیر است، افزود: مشارکت دانشگاه و پلیس در آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به اقشار مختلف مردم در جامعه به ویژه دانشجویان موجب کاهش چشمگیر آسیب‌ها ‌و ناهنجاری‌های‌اجتماعی خواهد شد.
این مقام انتظامی، علم و دانش را از مهم‌ترین عوامل اقتدار پلیس برشمرد و گفت: بدون شک، هر چه بر سطح علمی مأموران انتظامی افزوده شود بازخورد آن در امنیت ملموس‌تر خواهد بود و این مهم جز با تعامل بین دانشگاه و پلیس ممکن نخواهد بود.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس با بیان اینکه جایگاه ویژه پلیس ایران اسلامی به خاطر استمرار ارتباطات با مراکز علمی دانشگاهی و پژوهشی است، افزود: امروز تمام سعی و تلاش پلیس این است که مشکلات عرصه نظم و امنیت را از طریق علمی برطرف کند. در ادامه، رئیس دانشگاه فرهنگیان واحد شهید مطهری شیراز، در سخنانی کارکنان پلیس را انسان‌هایی مؤمن، ولایی و متعهد که بزرگترین هدیه آنان به مردم امنیت و آسایش است، معرفی کرد و گفت: اقشار مختلف مردم باید همیشه و در همه حال قدردان زحمات پلیس باشند. دکتر « علیرضاعلیدادی» با اشاره به اینکه امنیت زیر ساخت توسعه علمی و صنعتی هر کشور است، افزود : توجه به تعلیم و تربیت افراد قانون‌مدار از مهم‌ترین  اهداف دانشگاه فرهنگیان است.
وی با تقدیر از عملکرد کارکنان انتظامی فارس در ابعاد امنیتی، اجتماعی و فرهنگی؛ امنیت را زیر ساخت توسعه علمی و صنعتی هر کشور دانست و با اشاره به آسیب‌های‌اجتماعی نو پدید در جامعه و دانشگاه، خواستار تعامل و هم فکری هرچه بیشتر پلیس با دانشگاه فرهنگیان برای مقابله با آنها شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی