[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۱
  • دوره جدید

مدیرکل ورزش و جوانان فارس: هیچ قفلی بدون حضور جوانان باز نمی‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل  ورزش و جوانان فارس گفت: امروز همه افراد از جمله مدیران اجرایی کشور به این باور رسیده اند که هیچ قفلی بدون حضور جوانان باز نمی‌شود. به گزارش آریا، حیدرعلی کامیاب که پیش از ظهر روز یکشنبه 12 آبان ماه در مراسم افتتاحیه دومین انتخابات مجمع سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان استان فارس سخن می‌گفت، افزود: بسیار خوشحال و خرسندیم که دولت تدبیر و امید فضایی را ایجاد کرد تا تشکل‌های جوان سازماندهی شوند.
وی تشکیل مجمع ملی جوانان را تحقق یکی از وعده‌های دولت در آغاز کار خود دانست و گفت: این تشکل توانسته است حقوق سازمان‌های مردم نهاد را پیگیری و مطالبه کند.
دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان استان فارس انتخابات کنونی را به لحاظ کیفی و کمی ‌پربارتر از انتخابات دوره قبل دانست و گفت: این روند صعودی حاصل اعتماد بیشتر به جوانان و افزایش سطح خودباوری این نسل است.
کامیاب این اتفاق را باعث خوشحالی و امیدواری مدیران جوان‌باور و جوان‌یاور دانست و افزود: مشارکت گسترده و تأثیرگذار جوانان در حوزه‌های مختلف اجرایی سند توانایی‌های سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان فارس در حوزه‌های مختلف است.
وی نقش‌آفرینی جوانان فارس در قالب سازمان‌های مردم‌نهاد را در وقایعی همچون سیل فروردین ماه، آتش‌سوزی‌های موردی در مراتع استان، برگزاری نمایشگاه‌های مختلف و... تنها بخشی از ظهور و بروز توانایی‌های این نسل در فارس دانست و گفت: سازماندهی خوب، مشارکت بالا و باور کردن توانایی‌های جوانان توسط خودشان باعث شده تا امروز نگاه مدیران استان به سازمان‌های مردم نهاد جوانان نگاهی سرشار از توانایی و توانستن باشد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس حمایت استاندار این استان از جوانان را یکی دیگر از عوامل موفقیت و توسعه کمی ‌و کیفی سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان در فارس دانست و گفت: تأکید و پیگیری استاندار فارس برای برگزاری و به سرانجام رسیدن مصوبات ستاد ساماندهی امور جوانان منحصر به فرد است.
کامیاب با اشاره به این موضوع که استان فارس به عنوان استان پیشرو در ساخت و به بهره‌برداری رساندن خانه‌های جوان در کشور محسوب می‌شود، افزود: نمی‌شود از جوانان انتظار کار و فعالیت داشت؛ اما زیرساخت‌های لازم را برای آنها فراهم نساخت.
وی احداث خانه‌های جوان را فراهم‌سازی زیرساخت برای فعالیت بدون دغدغه جوانان دانست و افزود: بر همین اساس و  مبنا اولویت راه‌اندازی سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان، اداره کل ورزش و جوانان فارس اقدام  به ساخت خانه جوان در شهرستان‌ها می‌کند.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس پیش‌بینی کرد تا پایان کار دولت در سال 1400، هفتاددرصد از شهرستان‌های فارس صاحبخانه جوان شوند.
کامیاب در بخش دیگری از صحبت‌هایش به توجه ویژه وزیر ورزش و جوانان به حوزه جوانان اشاره کرد و گفت: بر همین اساس در فارس نیز سه‌شنبه‌ها با جوانان تعریف و اجرایی شده است.
وی افزود: بر همین اساس در ساعات اداری مدیرکل ورزش و جوانان در سه‌شنبه‌های هر هفته به صورت اختصاصی به امور جوانان تعلق یافته است.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: برنامه بر این است که از این پس سه‌شنبه‌ها با حضور در شهرستان‌های مختلف استان از نزدیک با جوانان به گفتگو بنشینیم و به صورت چهره به چهره مسائل و مشکلات آنها را بررسی کنیم.
کامیاب در بخش پایانی صحبت‌هایش با تمجید از عملکرد معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: آقای تندگویان با تعریف جدیدی از الگوی مدیریت در امور جوانان، فاصله سنتی مدیران با جوانان را به صورت محسوسی کم کرده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی