[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

مدیرکل ورزش و جوانان فارس: استعفا ندادم خدا تخریب‌کنندگان را به راه راست هدایت کند، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ورزش و جوانان فارس ضمن تکذیب شایعه استعفایش گفت: این شایعات کار کسانی است که جلوی سهم‌خواهی آنان گرفته شد، لذا تخریب می‌کنند که امیدوارم خدا آن‌ها را به راه راست هدایت کند!
حیدر علی کامیاب  در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز در پاسخ به این پرسش که آیا وی از سمت مدیرکلی ورزش و جوانان فارس استعفا داده است یا نه ضمن تکذیب این خبر، گفت: کسانی که این شایعه‌ها را درست می‌کنند و در فضای مجازی ترویج می‌دهند، کاری جز تخریب نداشته و امیدوارم خداوند آن‌ها را به راه راست هدایت کند!
ثبات مدیریت نمی‌خواهند
مقام عالی ورزش فارس در ادامه این گفت‌وگو در توضیح بیشتر در مورد این قبیل شایعات گفت: این افراد اجازه کار کردن به مدیران ورزش در استان را نمی‌دهند. شما ملاحظه کنید پس‌ازانقلاب به‌جز دکتر حسام، هیچ مدیری در ورزش فارس بیشتر از 2 سال دوام نیاورده است! خب همین عدم‌ثبات مدیریت‌ها اجازه نداده در این استان با چنین وسعتی، حتی یک سالن بین‌المللی برای انجام مسابقات وجود نداشته باشد.
کامیاب با اشاره به حضور 5 ساله خود بر مسند اداره کل ورزش و جوانان فارس، افزود: عمر مدیریت اگر کوتاه باشد، واقعاً کاری نمی‌توان کرد و اگر امروز شاهد توفیقاتی در استان هستیم، شاید یک دلیل اصلی آن ثبات مدیریت بوده است. وی ادامه داد: متأسفانه در فارس افرادی هستند که بدون هیچ سابقه ورزشی همیشه به ورزش چسبیده‌اند و تنها به دنبال منافع خود می‌گردند؛ حالا شما در نظر بگیرید یک‌زمانی صحبتی از سوی افرادی مانند مهران‌حاتمی، غلام پیروانی، امید‌نوروزی، سعیدرضا کیخا و... دیگرانی که جایگاهی مشخص روشنی در ورزش دارند، مطرح می‌شود که حتماً قابل‌پذیرش است.
تخریب‌کنندگان اخلاق ندارند!
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در ادامه انتقاد از تخریب‌کنندگان خود گفت: کسانی که تخریب می‌کنند به سفر کاری بنده نیز کار دارند لذا حرف‌وحدیث می‌سازند که کامیاب کجا رفت و کجاست؟ حتی آن همکار رسانه‌ای که بحث را در برابر برخی نمایندگان باز می‌کند، باید بداند که واقعاً کارش اخلاقی نیست. کامیاب خاطرنشان کرد: آن‌ها مدام تحقیق و تفحص می‌کنند که کامیاب کجاست؟! غافل از اینکه کامیاب قبل از اینکه مدیرکل باشد، پدر یک خانواده است. اینکه در زندگی خصوصی یک فرد سَرَک می‌کشیم که فلانی کجاست و کجا رفته و چه می‌کند، دور از اخلاق است و بنده کسانی که این کارها را انجام می‌دهند فاقد صلاحیت مراوده اجتماعی و کار رسانه‌ای می‌دانم.
کامیاب به وزیر چه گفت؟
مقام عالی ورزش و جوانان فارس در ادامه این گفت‌وگو ضمن تکذیب شایعه استعفایش گفت: من استعفا را باید به آقای وزیر ارائه دهم و بنده چند بار نزد ایشان گفتم که هنگام جابه‌جایی من فرا رسیده است.
وی افزود: واقعیت این است که استان فارس استان پهناوری است و حجم کار نیز بالا است. یک مدیر به دلیل حجم بالای کار و مسافرت‌های پی‌درپی آن به‌صورت زمینی، واقعاً خسته می‌شود و بنده نیز 5 سال پرفرازونشیب را پشت سر گذاشته و فکر می‌کنم نیاز به استراحت دارم.
کامیاب درعین‌حال گفت: کسانی شایعه استعفای بنده را مطرح می‌کنند، متأسفانه خیلی‌ها هم در حوزه رسانه و خبر می‌آیند و این شایعه‌ها را ترویج می‌دهند که بنده از خدا می‌خواهم کسانی که رویه تخریب را دنبال می‌کنند، به راه راست هدایت کند!
این مقام مسئول ادامه داد: آن‌ها شاید روزی پشیمان شوند و آن روز هم دیر نیست و باید بدانند که ورزش آن‌قدر بزرگ است که جا برای همه داشته باشد لذا کسی که تخریب می‌کند، خودش را کوچک کرده است.
نقد بله تخریب نه
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در ادامه با بیان اینکه اهل پذیرفتن انتقادهای سازنده است، افزود: بنده به نقد اعتقاد دارم اما تخریب با نقد متفاوت است. بنده 4 روز مرخصی می‌گیرم و از حق قانونی خود استفاده می‌کنم اما نمی‌دانم چرا یک عده راه می‌افتند به این‌طرف آن‌طرف که کامیاب کجاست و چه می‌کند؟ خب این‌ها اگر می‌خواهند خیری به مردم برسانند، چرا راه دیگری را انتخاب نمی‌کنند و دست از تخریب برنمی‌دارند؟
کامیاب با بیان اینکه مسئولیت‌ها ماندنی نیست و فقط اخلاق و رفتار نیک از انسان به یادگار می‌ماند، اظهار داشت: این مسئولیت‌ها تمام می‌شود و پس ‌ازآن نیز می‌خواهیم کنار هم زندگی کنیم.
2 سال خوب بودم و یک سال بد!
کامیاب با اشاره مجدد به نیت تخریب‌کنندگان خود گفت: این افراد وقتی‌که امتیازی را از دست می‌دهند، دست به این کارها می‌زنند. مثلاً فردی در مجمع رأی نمی‌آورد و نمی‌تواند به سؤال‌ها پاسخ دقیق دهد خب به کار گرفته نمی‌شود و بلافاصله پشت سر ما حرف می‌زند. خب این همان آدمی بوده که چند سال با بنده کار می‌کرده و حالا می‌گوید من مدیر بدی هستم، چون امتیازش را از دست داده است. وی گفت: نمی‌شود کامیاب در 3 سال، 2 سال خوب و یک سال بد باشد! اگر قرار باشد بد باشد از روز اول بد بوده و یا برعکس و یا اینکه طرف در باشگاه خود مواد می‌فروخته یا مشکل استاندارد داشته، باشگاهش تعطیل‌شده و به‌جای آنکه کارش را اصلاح کند، از فردا سایت و وبلاگ راه می‌اندازد و توهین و تخریب را آغاز می‌کند.
مقام عالی ورزش فارس ادامه داد: قرار نیست بنده تا ابد در ورزش و جوانان بمانم اما متأسفانه در 2 سال اخیر به‌مراتب در بخش‌های مختلف نشان دادیم که در حوزه اخلاق توفیقی نداشتیم.
آرزویی که هنوز محقق نشده!
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در پاسخ به این پرسش که «در این 5 سال چه‌کاری را در ورزش استان تمایل داشته انجام دهد اما موفق نشده» نیز گفت: یکی از کارهایی که دوست داشتم در این 5 سال انجام دهم، بردن یک تیم فوتبال به لیگ برتر بود که تابه‌حال امکان آن ایجاد نشده است.
کامیاب درعین‌حال از حمایت بی‌شائبه خود از فوتبال فارس گفت و افزود: حمایت ما از فوتبال در تاریخ ورزش فارس بی‌نظیر بود؛ 2 سال تا آستانه لیگ برتر رفتیم اما با بدشانسی موفق نشدیم. وی خاطرنشان کرد: تلاش من برای فوتبال به خاطر این است که مردم می‌خواهند؛ وقتی می‌بینیم مخاطبان فوتبال زیاد هستند و مردم این ورزش را دوست دارند، خب تلاش ما نیز باید بیشتر شود و حق فارس هم همین است که یک تیم در لیگ برتر داشته باشد. این مقام مسئول توجه به فوتبال را مانع از توجه به سایر رشته‌ها ندانست و گفت: الآن در رشته‌های دیگر نیز پیشرفت کردیم؛ در هندبال، فوتسال، والیبال بانوان و... تیم در لیگ برتر داریم.
در حمایت، منحصر به فرد بودم!
مدیرکل ورزش و جوانان فارس در ادامه داد: در حال حاضر بهترین خواسته من بازنشستگی است به‌هرحال این بدن هم تا حد و حدودی جواب می‌دهد؛ البته مهم نیست من کجا باشم مهم ارتقای ورزش استان است.
وی با بیان اینکه هیچ مدیرکلی در دوران مدیریتش مانند وی از جانب وزیر متبوع و استانداران حمایت نشده است، افزود: با 2وزیر و 4 استاندار کار کردم و آن‌ها نیز انصافاً حمایت کامل کردند و باید اعتراف کنم که توفیقات ورزش استان به‌سادگی به دست نیامده است. کامیاب تصریح کرد: اگر امروز می‌گوییم 1.5میلیون مترمربع فضای ورزشی در استان ساختیم قطعاً بدون حمایت مقامات عالی ممکن نبوده است.
مقام عالی ورزش فارس درعین‌حال اظهار داشت: بنده برای کار کردن در استان فارس مشکلی ندارم اما اعتقاد دارم این میدان باید نصیب دیگران نیز شود. خودم دوست دارم بازنشسته شوم چون اعتقاددارم خیلی نباید دیگر به کار اجرایی نزدیک شد!
سفره خالی شیراز!
وی در ادامه این گفت‌وگو به فضای ناکافی ورزش در شیراز نیز اشاره کرد و گفت: ما در برهه‌هایی از زمان، فرصت‌ها و ظرفیت‌ها را در شیراز را ازدست ‌داده‌ایم. در همین شیراز خیلی از کاربری‌های ورزشی را در مقطعی تغییر دادند و تجاری و مسکونی ساختند. البته نمی‌خواهم بگویم مدیر فعلی مقصر است اما الآن سر سفره‌ای هستیم که هیچ‌چیز در آن نیست! کامیاب خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهرداری کمک کرده اما آن‌ها نیز قانوناً نمی‌توانند به ما زمین رایگان دهند درصورتی‌که زمین 6 هکتاری همین سالن 6 هزار نفره را هم شهرداری به ورزش و جوانان داد. مقام عالی ورزش و جوانان فارس ادامه داد: مسکن و شهرسازی می‌تواند به ما زمین دهد که آن‌ها نیز زمین ندارند یا آنجایی که ما می‌خواهیم ندارند. وی همچنین گفت: در حال حاضر 64 هکتار زمین در میانرود داریم اما برای مناطق شهرک گلستان و شهرک شهید بهشتی زمین نداریم. خب طبیعی است که رفت‌وآمد از غرب به شرق و جنوب شیراز مشکل است. 
کامیاب افزود: یک جمعیت انبوهی را به برخی نقاط بردیم مانند حاشیه جبل دراک اما یک متر فضای ورزشی ندارد یا در حسینی‌الهاشمی همین‌طور برج ساخته می‌شود بدون آنکه به فضای ورزشی آن توجه شود لذا شیراز واقعاً فقیر است ازنظر زمین با کاربری ورزشی و درگذشته هر چه زمین‌ساختیم در جنوب بوده است.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس یادآور شد: الآن یک فرد برای یک بازی فوتبال باید بیاید دروازه کازرون و در ورزشگاه شهید دستغیب بازی کند و بیشتر مکان‌های ورزشی در این نقاط شهر است و ما واقعاً نگران جمعیتی هستیم که در شمال غرب زندگی می‌کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی