[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

نوار ناکامی‌های‌قشقایی پاره شد، فجر صدرنشین ماند، روزنامه شیراز نوین

 شیرازنوین: هفته یازدهم لیگ دسته اول فوتبال ایران عصر دیروز با برگزاری 9  دیدار در شهرهای مختلف پیگیری شد و در مهم‌ترین بازی‌ها‌تیم قشقایی شیراز مقابل حریف خود به برتری رسید و فجرسپاسی با وجود توقف در ساوه صدر جدول را حفظ کرد.
در شیراز و در دیداری که از ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه در ورزشگاه حافظیه شیراز آغاز شد و تیم قشقایی شیراز پس از ۹ هفته ناکامی بالاخره به پیروزی رسید.
در این مسابقه مهدی فروردین سرمربی تیم قشقایی این نفرات را در ترکیب اصلی تیمش قرار داده بود مسلم حق‌شناس، محمدرضا فیروززاده، امیرحسین نادم، محمدجواد عباسی، حسین صادقی، مجید ایوبی، علی مصلی‌نژاد، علی آزادمنش، سعید زارع، مرتضی سنجانکی و سهیل نیکنام.
تیم قشقایی در دقیقه ۱۲ روی ضربه آزاد دیدنی محمدجواد عباسی به اولین گل بازی دست یافت. در ادامه موقعیت چندانی روی دروازه‌ها‌خلق نشد و تیم آلومینیوم اراک تنها یک بار در وقت‌های‌تلف شده به موقعیتی دست یافت که با واکنش خوب مسلم حق‌شناس دفع شد. در نیمه دوم تیم قشقایی به طور طبیعی عقب کشید و این تیم آلومینیوم اراک بود که حملات بیشتری را ترتیب داد. هر چند موقعیت‌های‌قشقایی در ضد حمله باز هم خطرناک‌تر بود. در دقیقه ۴۷ بازی پاس در عمق سنجانکی به سعید زارع رسید اما او این فرصت تک به تک را از دست داد. در دقیقه ۶۱ بهترین موقعیت تیم آلومینیوم با اشتباه فاحش مدافع قشقایی به دست آمد اما ضربه بازیکن این تیم از بالای دروازه به بیرون رفت. در دقیقه ۸۶ روی حرکت حسین صادقی، گوش راست تکنیکی تیم قشقایی، مدافعان آلومینیوم اراک مرتکب خطای پنالتی شدند و این ضربه پنالتی را محمدجواد عباسی به دومین گل خود و تیمش تبدیل کرد تا پیروزی قشقایی پیش از سوت پایان مسابقه قطعی شود.
در دقیقه ۹۱ سعید زارعی‌می‌توانست سومین گل قشقایی را هم به ثمر برساند اما ضربه او پس از برخورد با پای مدافع و دست دروازه‌بان راهی کرنز شد. در نهایت تیم قشقایی  در این مسابقه سه امتیاز با ارزش را کسب کرد و به ۹ امتیاز در رتبه پانزدهم جدول باقی ‌ماند.
تیم فجر سپاسی که به ساوه رفته بود تا با تیم پنجم جدول یعنی خوشه طلایی این شهر دیدار کند، در دقیقه یک مسابقه با مصدومیت کاپیتان خود مواجه شد. ایوب کلانتری در این دقیقه جای خود را به علی اکبر حیدرنیا داد. در آخرین لحظات نیمه اول تیم خوشه طلایی ساوه یک بازیکن خود را به دلیل دریافت کارت قرمز از دست داد و تا پایان بازی ۱۰نفره به کارش ادامه داد، اما تیم فجر موفق به گلزنی نشد و در نهایت این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید. با این حال صدر جدول برای فجرسپاسی حفظ شد چون سایر تیم‌های بالانشین نتوانستند رأی خود را شکست دهند و فجری‌ها‌با کسب ۲۲ امتیاز و تفاضل گل مثبت 9 رتبه نخست جدول را حفظ کردند. تیم نود ارومیه که به کرج رفته بود در مقابل گل ریحان‌البرز به تساوی بدون رسید با تفاضل گل کمتر نسبت به فجرسپاسی در رده دوم ایستاد. در سایر دیدارها تیم رایکای بابل با دو گل تیم بالانشین مس رفسنجان را شکست داد، داماش گیلان با یک گل استقلال خوزستان را از پیش رو برداشت، آرمان گهر سیرجان ۳ بر ۲ شهرداری تبریز را شکست داد، مس کرمان با نتیجه دو بر یک بادران تهران را مغلوب کرد و دیدار تیم‌های سرخپوشان پاکدشت و نیروی زمینی تهران با تساوی یک بر یک به پایان رسید.
هفته دوازدهم این رقابت‌ها‌روز نوزدهم آبان‌ماه برگزار می‌شود و در مهم‌ترین بازی‌ها تیم فجر سپاسی شیراز در خانه میزبان داماش گیلان است و قشقایی در تبریز به مصاف شهرداری خواهد رفت. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی