[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

سخنران ۱۳ آبان در شیراز: هر جوان ایرانی یک قاسم سلیمانی و محسن حججی است، روزنامه شیراز نوین

استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ اسلام تأکید کرد که آمریکا و همه متحدانش بداند که امروز هر جوان و نوجوان در ایران اسلامی یک قاسم‌سلیمانی و محسن حججی در مقابل نظام سلطه هست.
حشمت‌الله قنبری در جمع راهپیمایان ١٣ آبان در شیراز، یکی از بانشاط‌ترین و پرمفهوم‌ترین تجمعات بعد از پیروزی انقلاب را اجتماع دانش‌آموزان و جوانان در مراسم ١٣ آبان‌ماه ماه ذکر کرد.
او خاطرنشان کرد: تبعید امام به ترکیه، جنایت آفرینی‌های نظام ستم‌شاهی و تسخیر لانه فساد و جاسوسی آمریکا از اساسی‌ترین رخدادهای این روز با محتواست که به سرنوشت‌سازترین رخدادهای تاریخ انقلاب اسلامی بدل شدند.
این مورخ و چهره رسانه‌ای ادامه داد: آنچه که از رفتار سیاسی ملت ایران استنباط می‌شود، ریشه در معارف قرآن دارد، زیرا همه رسولان الهی مبعوث شدند تا مردم را به سوی بندگی پرودگار و حرکت به سوی حُسن عاقبت رهنمون کنند و مهمترین مانع در این راه وجود افراد و جریان‌های طغیان‌گری بوده که عزت مردم و به غارت بردن ثروت را به هدف گرفته‌اند.
قنبری اضافه کرد: با بعثت هر پیامیر و رسولی جامعه اسلامی با یک نمرود و طاغوت مواجه بوده و اولین اقدام انبیای الهی در مقابل آنها، برداشتن این سد مخرب و خوفناک بوده است.
او با بیان اینکه در منطق قرآن امکان جمع بستن محبت و علاقه شرک و کفر با ایمان به خدا تحقق یافتنی نیست، گفت: ابتدا باید کفر را درنوردید و ابعاد و زوایای فتنه‌ها را شناخت و با نفی آن به دایره ایمان وارد شد.
این استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ اسلام خاطرنشان کرد: مردم ما براساس آموزه‌های قرآنی انقلاب کردند و یک نظام تبهکار و وابسته حکومت دست نشانده را از کشور بیرون کردند و در سایه ولایت دین در مقابل نظام سلطه قرار گرفتند.
قنبری استقلال، عزت، آرامش و امنیت در سایه دین و اتکا به توانایی‌های داخلی برای رشد و بالندگی کشور را از مواردی عنوان کرد که با انقلاب ایجاد شد.
او عنوان کرد: بعد از انقلاب پی در پی فتنه از جمله جنگ تحمیلی، ایجاد صدها گروه معاند، تحریم‌ها و ده‌ها و صدها فتنه تولید شد تا مردم از آرمان‌هایشان دست بردارند و مردم ایران به عنوان اسوه حریت در عالم مطرح نشوند. 
این مورخ و چهره رسانه‌ای ادامه داد: دشمنان طی این چهار دهه بر دامنه فجایعشان افزودند اما انقلاب با انواع و اقسام فتنه‌ها‌پابرجا ماند و امروز بعد از ٤٠ سال ملت ایران و جمهوری اسلامی به یک غیرت جهانی و حیثیت تبدیل شده‌اند.
 قنبری تصریح کرد: امروز انقلاب عرصه را بر همه موجودیت نظام سلطه تنگ کرده و دشمنان روسیاه از آل‌سعود و امارات عربی و آمریکا و اسراییل همه پرده‌ها را کنار زده و یک ائتلاف ایجاد کردند تا انقلاب را به زمین بزنند اما در برابرآنها، ملت ایران همه رویشهای انقلاب را جمع کرده تا راه امام و رهبری را با آزادگی و ایستادگی بر آرمان‌ها به دنیا اعلام کنند.
استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ اسلام با بیان اینکه ١٣آبان یک تقارن معنا دارد و پیوند مبارزه با استکبار نشان از معنای عمیق و اراده و عزم الهی در سایه قرآن است، افزود: کسانی که منتظر جدایی مردم از نظام بودند با دیدن صحنه‌هایی نظیر این تجمعات بر خود می‌لرزند، چون اسلام و انقلاب از همیشه عزیزتر  و با شکوه‌تر است.
قنبری با تأکید بر اینکه ملت ایران با دنیا تعامل دارد و در تاریخ با هیچ ملتی وارد جنگ نشده، گفت: البته ایرانیان همیشه از عزت خود دفاع کرده  و امروز هم این فرعون بی‌ادب و هتاک امریکا را به رسمیت نمی‌شناسد.
او همچنین با بیان اینکه مردم انتظار دارند مسئولان مملکت در صف خدمت و اتحاد باشند و برنامه‌ریزی دقیق کنند، اظهار کرد: بخش بزرگی از مشکلات اقتصادی ما ریشه در تحریم‌های ظالمانه آمریکا دارد اما مردم ایران مانند همیشه همه تنگناها را تحمل میک‌نند ولی تن به ذلت نمی‌دهند و در مقابل هیچ افزون‌خواهی کوتاه نخواهند آمد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی