[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

۵۲۰ کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست در مراکز بهزیستی نگهداری‌می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

ایرنا- مدیرکل بهزیستی استان فارس گفت: هم اینک بیش از ۵۲۰ کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست از شیرخوار تا نوجوان در ۲۷ مرکز این نهاد در این استان نگهداری می‌شوند. سید محمد صادق کشفی‌نژاد، دوشنبه در حاشیه آیین کلنگ‌زنی خانه کودکان و نوباوگان محبت، بهزیستی شهرستان فسا به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مراکز یاد شده، همه خدمات اعم از آموزشی، اجتماعی، فرهنگی، تربیتی، آموزش مهارت‌های زندگی و تمام آموزش‌هایی که برای یک زندگی نیاز است به کودکان ارائه می‌شود.
وی بیان کرد: تمام هزینه‌های نگهداری این نوع کودکان از سوی خیران پرداخت می‌شود. 
رئیس اداره بهزیستی شهرستان فسا هم در این آیین گفت: هزینه احداث خانه کودکان و نوباوگان محبت که (سیزدهم آبان) کلنگ‌زنی آن در زمینی به مساحت یک‌هزار مترمربع با زیربنای یک‌هزار و ۵۰۰ مترمربع انجام شد، از سوی خیران این شهرستان تأمین‌ می‌شود.  فاطمه رضاییان افزود: بیش از ۲۰ میلیارد ریال برای ساخت این مرکز نیاز است که در صورت تأمین اعتبار در مدت ۲ سال ساخته خواهد شد.
وی ادامه داد: این مرکز در سه طبقه احداث و پس از بهره‌برداری، از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست پسر در ۲ مقطع سنی ۶ تا ۱۲ سال و ۱۲ تا ۱۸ سال نگهداری‌می‌شود. 
او بیان کرد: هم اکنون یک مرکز تخصصی نگهداری کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست مخصوص پسران در این شهرستان وجود دارد که در یک باب خانه نگهداری می‌شوند و افزون بر این  ۱۹ کودک ۶ الی ۱۲ ساله به صورت هیئت امنایی و تحت نظارت بهزیستی اداره می‌شوند.
به گفته وی، هدف از راه اندازی این مرکز  ارتقای سطح سلامت روانی و رفتاری در کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست، کنترل و هدایت آسیب‌های اجتماعی و رفتاری، کمک به بازگشت کودکان زیر پوشش به فعالیت‌های عادی اجتماعی است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی