[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۳
  • دوره جدید

بازدید اعضای کمیته فنی شهرستان شیراز از طرح‌های‌عمرانی بنیاد مسکن، روزنامه شیراز نوین

اعضای کمیته فنی شهرستان شیراز از پروژه‌های‌عمرانی در حال اجرای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شیراز در روستاهای گردخون وجرسقان بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس در این مراسم بازدید مهندس جعفری معاون فنی و اجرایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شیراز به بیان توضیحاتی در خصوص فعالیت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شیراز پرداخت و اظهار داشت: روستاهای گردخون و جرسقان از جمله مناطق دارای اولویت برای توسعه روستایی است. مهندس مسعود صف‌شکن مدیر بنیاد مسکن شهرستان شیراز هم در حاشیه این بازدید‌ها‌، توجه به توسعه روستایی را از اولویت‌های‌مهم برای محرومیت‌زدایی دانست و گفت: ظرفیت‌های‌بی‌بدیل در توسعه روستایی در مناطق مختلف شهرستان شیراز وجود دارد که از تمام این ظرفیت‌ها ‌باید بهره جست. مهندس صف‌شکن رسیدن به عدالت در توسعه را حق اساسی مردم مناطق روستایی دانست و با بیان اینکه هنوز بسیایر از روستاها از حقوق اولیه توسعه محروم هستند بر لزوم تداوم توسعه روستایی تأکید کرد.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان شیراز همچنین با ارائه گزارشی از اجرای طرح‌های‌توسعه روستایی دراین شهرستان با بیان اینکه اعطای تسهلات مقاوم‌سازی در بسیاری از مناطق روستایی تحول اساسی دراین مناطق ایجاد کرده است، گفت: از سال 87 تا کنون 9 هزار و 787 فقره تسهیلات مقاوم‌سازی از طریق بانک‌ها به متقاضیان دراین شهرستان پرداخت شده است. 
وی همچنین با تأکید بر نظارت قطعی و رعایت آموزه‌های‌مهندسی بر ساخت و سازها گفت: نظارت بر ساخت 9 هزار و 655 واحد مسکونی ساخته شده در مناطق روستایی شهرستان شیراز از کارکرد‌های ‌قابل توجه در این حوزه است.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان شیراز پرداخت 511 فقره تسهیلات مقاوم‌سازی، بیمه 295واحد روستایی در برابر حوادث، صدور 451 پروانه ساخت، اجرای طرح بازسازی و نوسازی مسکن روستایی در مناطق سانحه دیده به تعداد 170 واحد و  اعطای تسهیلات بهسازی مسکن روستایی به تعداد 149 فقره را از دیگر عملکرد‌های ‌این نهاد در شهرستان شیراز اعلام کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی