[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۳
  • دوره جدید

رعایت دقیق الزامات مهندسی یک اولویت است، روزنامه شیراز نوین

نشست مسئولان و کارکنان چهار دفتر فنی - نقشه‌کشی شهرستان کازرون و سرپرست و کارشناسان بنیاد مسکن این شهرستان در محل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان کازرون برگزار گردید. 
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس قاسم داوودی مدیر بنیاد مسکن شهرستان کازرون در این نشست بر لزوم رعایت الزامات مهندسی در توسعه و عمران روستایی تأکید کرد و ابراز داشت: رعایت دقیق الزامات مهندسی یک اولویت در طرح‌های‌عمران روستایی است.
وی اضافه کرد: در همه طرح‌های‌عمران شهری و روستایی که از سوی بنیاد مسکن اجرا شده است، بنیاد کارنامه‌ای ‌درخشان داشته است و عملکرد قابل دفاع به ویژه در زمین‌لرزه‌ها‌ و سیل‌ها ‌ارائه داده است. حفظ این جایگاه منوط به توجه بیشتر، نظارت دقیق‌تر و اجرای کارشناسی طرح‌ها‌ی عمران شهری و روستایی است. مدیر بنیاد مسکن شهرستان کازرون  اعضای دفاتر فنی و نقشه کشی روستایی شهرستان کازرون را به تلاش بیشتر برای اجرای دقیق مقررات ملی مسکن فرا خواند و گفت: هیچگاه نباید دراجرای طرح‌های‌ عمرانی دقت در اجرای بنا فدای سرعت شود ، باید با رعایت دقیق آموزه‌های‌مهندسی طرح‌های‌ عمرانی اجرا گردد. در این نشست مطالبی پیرامون رعایت مسائل فنی و اجرایی و نقشه‌کشی و نکاتی از قبیل توجه به جهت شمال - جنوب  نقشه‌ها، رعایت نور جنوبی و شرقی، طراحی صحیح دستک بالکن‌ها، عدم تلاقی تیرهای افقی، عدم طراحی ساختمان دوبلکس بنایی، محصور نمودن نورگیر با کلاف مطرح شد. همچنین در ادامه این جلسه در خصوص هزینه نقشه‌های اصلاحی و نحوه دریافت هزینه‌ها ‌نیز مواردی مطرح و بر الزام به رعایت این موارد تأکید گردید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی