[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

دانشکده فنی‌و‌حرفه‌ای ‌فیروزآباد آماده افتتاح است ، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم شهرستان‌های فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین در مجلس شورای اسلامی گفت: دانشکده فنی و حرفه‌ای شهرستان فیروزآباد به عنوان چهاردهمین دانشکده فنی و حرفه‌ای استان فارس بهمن98 به بهره‌برداری می‌رسد. کورش کرم‌پور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با پیگیری صورت گرفته و حمایت مسئولان کشوری و استانی در چند سال گذشته بیش از 60 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل و بهره‌برداری دانشکده فنی و حرفه‌ای فیروزآباد در نظر گرفته شده است. 
وی بیان کرد: ساخت دانشکده فنی و حرفه‌ای ‌در شهرستان فیروزآباد یکی از کارهای بسیار خوب و قابل‌تحسین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و به ویژه دانشگاه فنی و‌حرفه‌ای‌کشور و فارس است که راه‌اندازی آن در گام نخست توجه عملی به منویات مقام معظم رهبری و توجه عملی به نیاز کشور و نیاز منطقه در راستای مهارت‌آموزی و تربیت تکنسین‌های متخصص به شمار می‌رود. عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جنوب استان فارس فاقد چنین دانشکده‌ای با رشته‌های تخصصی از جمله ابزاردقیق و مکانیک خودرو است، خاطرنشان کرد: براساس موقعیت استراتژی و جغرافیایی که شهرستان فیروزآباد دارد و فاصله بسیار کم آن با پارس‌جنوبی و مرکز استان و همچنین داشتن کارخانه کربنات سدیم که بزرگترین کارخانه خاورمیانه به شمار‌می‌رود راه اندازی دانشکده فنی و حرفه‌ای در این شهرستان ضروری بود. این نماینده مجلس با قدردانی از حمایت‌های صورت گرفته توسط مسئولان بیان کرد: بازدید شخص وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، نگاه ویژه دکتر صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور، دکتر رحیمی استاندار فارس و همچنین دکتر جامعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس و سایر مسئولان استانی و شهرستانی اهمیت اجرای این کار بزرگ را در فیروزآباد می‌رساند که امیدواریم بهمن‌ماه امسال به نتیجه مطلوب برسد.
کرم‌پور گفت: با توجه به توقف چند در ساخت و تکمیل دانشکده فنی و حرفه‌ای فیروزآباد سازمان برنامه و بودجه و دولت با توجه به مشکلات اقتصادی موجود اعتبارات خوبی برای تکمیل آن در نظر گرفته‌اند که نتیجه آن فعال بود پنج پیمانکار در پنج بخش مختلف برای تسریع در بهره‌برداری است. نماینده مردم شهرستان‌های فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: عدم وجود خوابگاه برای دانشجویان نیز یکی از مشکلات موجود در شهرستان است که با توجه به راه‌اندازی  خوابگاه دانشکده فنی فیروزآباد علاوه بر تأمین خوابگاه دانشجویان این دانشکده می‌تواند خوابگاه سایر دانشجویان دانشگاه‌های پیام نورو دولتی را نیز برطرف کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی