[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۹
  • دوره جدید

سازمان‌های مردم‌نهاد از شاخص‌های توسعه‌یافتگی جوامع هستند، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان گفت: تشکل‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی در دنیا است که با افزایش شمار این تشکل‌ها میزان مشارکت اجتماعی هم افزایش می‌یابد.
به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، سجاد سالک در آیین انتخاب اعضای مجمع سازمان‌های مردم‌نهاد جوان استان فارس در شیراز گفت: یکی از شاخص‌های مهمی ‌که این وزارتخانه در پیوند با سازمان‌های مردم‌نهاد در نظر دارد، سطح کیفی این‌گونه سازمان‌هاست و تلاش می‌کنیم در این مورد رتبه‌بندی و اعتبارسنجی صورت گیرد.
مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: سازمان‌های مردم‌نهاد برای اینکه بیشتر دیده شوند، باید با راه‌اندازی روابط عمومی ‌و سایت، عملکرد خود را مستندسازی کنند و با اطلاع‌رسانی در این زمینه، مردم را از چگونگی فعالیت‌های خود در کشور آگاه سازند.
وی با اشاره به اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد استان فارس در زمره بهترین‌های کشور به ویژه در بخش آسیب‌های اجتماعی به شمار می‌آیند، گفت: برخی استان‌ها در این گونه فعالیت‌ها حضور ندارند، اما استان فارس در تمام زمینه‌ها مشارکت دارد و الگو محسوب می‌شود.
مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: کسانی که به عنوان عضو مجمع انتخاب می‌شوند، نماینده همه سازمان‌های مردم‌نهاد جوان برای مطالبه‌گری هستند، زیرا جهان امروز دنیای تشکل‌های مدنی است و جامعه‌ای موفق خواهد شد که به تشکل‌ها اعتماد کند.
سالک ادامه داد: برخی از افرادی که به جمع مجمع اضافه می‌شوند ارتباط آن‌ها با سایر استان‌ها کم می‌شود و این امر با فلسفه تشکیل مجمع مغایرت دارد؛ چرا که این افراد به عنوان نماینده تمام سازمان‌های مردم نهاد هستند.
به گفته وی، هم اینک بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ سازمان مردم نهاد با افزون بر ۲۰ هزار عضو رسمی ‌در کشور فعال است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی