[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۴
  • دوره جدید

بازگشایی سامانه سهام عدالت ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت فارس؛ دکتر افشین انصاری گفت: سامانه سهام عدالت بر اساس برنامه‌ریزی قبلی انجام شده، جهت بروزرسانی صورتحساب مشمولین از روز 30 اسفند 95 موقتا از دسترس سهامداران خارج شده بود .
وی افزود: از امروز مشمولین سهام عدالت دوباره می‌توانند با مراجعه به این سامانه به نشانی www.samanese.ir از صورتحساب سهام خود آگاهی پیدا کنند. انصاری با بیان اینکه 2 میلیون نفر از مشمولان در سطح کشور برای پرداخت اقساط و تملک سهام عدالت اعلام آمادگی کردند گفت:
این مشمولان در فرصت دوهفته ای پایان اسفند ماه گذشته به صورت داوطلبانه برای پرداخت اقساط خود و تملک سهام عدالت از طریق حساب‌های بانک ملی اعلام آمادگی کرده و پرداخت‌هایی انجام داده اند.
وی با اشاره به رونمایی از سامانه ساماندهی سهام عدالت در روز هفدهم اسفندماه سال گذشته افزود: بر این اساس بیش از 49 میلیون و 200 هزار نفر از مشمولان در سطح کشور می‌توانستند با مراجعه به سامانه به نشانی www.samanese.ir برای گرفتن صورتحساب خود اقدام کنند.
انصاری گفت: تا روز پایانی سال گذشته (سی ام اسفندماه) و طی تنها دو هفته بیش از 28 میلیون نفر از مشمولان به سامانه پیش بینی شده مراجعه کردند.
وی با اشاره به صورتحساب مشمولان یادآوری کرد: در بخشی از این صورتحساب، میزان واریزی سود (دریافتی از شرکت‌های سرمایه پذیر) به حساب خزانه مشخص شده که برای همه مشمولان این رقم ثابت و 532 هزار تومان و در مجموع برای مشمولان کشور در طی 10 سال گذشته بیش از 24 هزار میلیارد تومان واریز به خزانه صورت گرفته است. مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت فارس اظهار داشت: 6200 میلیارد تومان از این رقم در دولت‌های گذشته (هفت ساله منتهی به سال 92) و بقیه 17 هزار و 800 میلیارد تومان آن در سه ساله دولت یازدهم دریافت شده و به حساب خزانه واریز شده است؛ بر این اساس در طول خدمت دولت «تدبیر و امید» مجموع دریافتی سود سهام عدالت و واریزی به خزانه بیش از سه برابر هفت سال پیش از آن بوده است.
وی در ادامه با اشاره به ماده 6 آئین نامه اجرایی توزیع سهام عدالت مورخ فروردین 88 خاطرنشان کرد: مطابق این ماده قانونی، اگر طی 10 سال سازمان خصوصی سازی می‌توانست از محل سود شرکت‌های سرمایه پذیر مبلغ یک میلیون تومان سهام عدالت را تأدیه و پاس کند، همه مشمولان کل سهام خود را دریافت می‌کردند و در غیر این صورت مشمولان می‌توانند آن را به صورت اختیاری پرداخت کنند. انصاری تصریح کرد: تاکنون بیش از 2 میلیون نفر از مجموع 28 میلیون نفری که با مراجعه به سامانه صورتحساب دریافت کرده اند، برای پرداخت اقساط خود از طریق حساب‌های بانک ملی (به عنوان بانک عامل سهام عدالت) اعلام آمادگی کرده و پرداخت‌هایی انجام داده‌اند.
وی توضیح داد: سامانه سهام عدالت که به دلیل به‌روزرسانی صورتحساب مشمولان از تاریخ 30 اسفند ، بطور موقت از دسترس خارج شده بود مجدداً در دسترس قرار گرفته و مشمولان از 14 فروردین می‌توانند به صورتحساب به‌روزشده خود دسترسی داشته باشند؛ بر این اساس هنوز رقم پرداختی از سوی مشمولان مشخص نیست و متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.
 انصاری گفت: سایر مشمولانی که تاکنون به این سامانه مراجعه نکرده‌اند می‌توانند از 14فروردین با مراجعه ، نسبت به وضعیت صورتحساب خود اطلاع یابند. مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت فارس با بیان اینکه بر اساس طرح توزیع سهام عدالت، یک میلیون تومان سهم به مشمولین به این شرط داده شده است که طی 10 سال از محل سود این سهام، اقساط آن پرداخت شود گفت: بر این اساس تا به امروز حدود 530 هزار تومان از این اقساط تسویه شده است.
وی اظهار داشت: بنابراین بر اساس مصوبه شورای عالی اصل 44 قرار شد تا پایان شهریور 96 به مشمولین فرصت داده شود تا در صورت تمایل از محل آورده نقدی خود اقدام به باقیمانده اقساط خود کنند.
انصاری تصریح کرد: در حال حاضر ارزش بازار 530 هزار تومان سهام عدالت مشمولین حدود یک میلیون و 50 هزار تومان است و بر این اساس کسانی که اقدام به واریز 470 هزار تومان بدهی باقیمانده به حساب دولت کنند، در زمان آزادسازی سهام عدالتشان حدود 2 میلیون تومان ارزش خواهد داشت. وی تاکید کرد: به همین جهت به مشمولین سهام عدالت پیشنهاد شد نسبت به واریز مانده بدهی خود اقدام کنند که البته این موضوع کاملا اختیاری است و اجباری در آن نیست.
وی ادامه داد: در سامانه سهام عدالت هم به مشمولین پیشنهاد شده که می‌توانند بین رقم 10 هزار تا 470 هزار تومان به حساب دولت بابت تسویه باقیمانده اقساط خود واریز کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی