[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

معاون وزیرخارجه: حفظ منافع ایران مهم‌تر ازحفظ یک توافق است، روزنامه شیراز نوین


معاون وزیرخارجه کشورمان درحاشیه کنفرانس بین‎المللی منع گسترش تسلیحات هسته‌ای وخلع سلاح گفت: هیچ کشوری درحسن نیت ایران درحفظ برجام تردید ندارد. به گزارش ایسنا، سید عباس عراقچی گفت: درعین حال هیچ کشوری تردید ندارد که اگر ایران از منافع برجام بهره‌مند نشود به کاهش تعهدات برجامی ادامه خواهد داد.
او که در در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما سخن می‌گفت، ادامه داد: ایران از یک سو اراده خود را برای عمل به تعهدات برجامی و ازسوی دیگر کاهش تعهدات درصورت عمل نکردن دیگر کشورها به تعهداتشان را به‌طور شفاف نشان داده است.
عراقچی تأکید کرد: ایران به اندازه کافی به دیپلماسی فرصت داده و اگر شرایط تغییر نکند در مسیر کاهش تعهدات حرکت خواهیم کرد.
معاون وزیرخارجه کشورمان با اشاره به فرصت دوماهه جدید برای دیپلماسی، گفت: قاطعیت جمهوری اسلامی ایران در دفاع از منافع خود روشن است و این موضوعی است که درتمام محافل بین‎المللی مورد بحث قراردارد.
عراقچی گفت: بسیاری از کشورها ازجمله شرکت‌کنندگان در این کنفرانس بین‎المللی و حتی بسیاری از کشورهای اروپایی نیز یک‌جانبه‎گرایی مفرط آمریکا را محکوم می‎کنند و امروزه حرکتی در سراسر جهان علیه این یک‌جانبه‎گرایی شکل گرفته که هر روز تقویت می‎شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی