[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۱
  • دوره جدید

رونق صنعت ساختمان عامل تحرک کسب و کار است، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت مدیره نظام مهندسی استان فارس گفت: صنعت ساختمان از بزرگترین بخش‌های اقتصادی ایران به شمار می‌رود که بر رونق فضای کسب و کار تأثیر انکارناپذیری دارد.
حسین پوراسدی جمعه ۱۷ آبان در جمع خبرنگاران گفت: صنعت ساختمان پیشران اقتصاد محسوب می‌شود زیرا رونق آن افزایش اشتغال، رونق صنعت، رشد تولید ناخالص داخلی و .... را به همراه خواهد داشت.
پوراسدی ادامه داد: رشد تولید در صنعت ساختمان، بسیاری از بخش‌های فضای کسب و کار اعم از تولیدی و خدماتی کوچک و متوسط عمدتاً وابسته به بخش خصوصی و بدنه جامعه است را حرکت خواهد داد.
وی اعتقاد دارد که با رونق صنعت ساختمان بالغ بر ۲۵۰ شغل مستقیم و غیرمستقیم رونق پیدا کرده و فعال می‌شود و این به معنای گردش بهتر چرخه اقتصادی و بسترسازی برای رفع مشکلات اقتصادی.
دبیر اجلاس مدیران صنعت ساختمان جنوب کشور گفت: هماهنگی و تبیین طرح‌های جدید دولت، بررسی و ارائه راهکارهایی برای رفع موانع موجود در رونق صنعت ساختمان، بررسی وضعیت اقتصادی ساختمان به لحاظ قیمت تمام شده، استفاده از فناوری‌های جدید، استفاده از مصالح استاندارد و انر‍ژی تجدیدپذیر، از اهداف برگزاری این اجلاس است.
پوراسدی خاطرنشان کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده، اجلاس مدیران صنعت ساختمان، دو روزه خواهد بود که در روز ۲۲ آبان ابتدا سخنرانی و طرح مسائل تأثیرگذار بر رونق صنعت ساختمان توسط مدیران بخش‌های دولتی و خصوصی انجام خواهد شد.
وی گفت: بعد از آن با برگزاری پنل‌های تخصصی و با حضور صاحب‌نظران و مدیران صنعت ساختمان، مسائل مرتبط را تحلیل و بررسی کرده و راهکارهایی برای رونق این بخش ارائه خواهند داد.
به گفته پوراسدی، بررسی چالش‌ها و موانع رونق صنعت ساختمان، بررسی طرح‌های جدید دولت در این زمینه، بافت‌های ناکارآمد شهری، توسعه شهری و ... را از رویکردهای این پنل‌ها و جلسات تخصصی اعلام کرد.
عضو هیئت مدیره نظام مهندسی گفت: روز دوم اجلاس مدیران صنعت ساختمان جنوب کشور، روی بافت‌های ناکارآمد شهری و بافت‌های فرسوده تمرکز خواهد داشت.
پوراسدی ابراز امیدواری کرد که بسته‌های آماده شده این اجلاس برای تشویق سرمایه‌گذاران و رونق سرمایه‌گذاری تأثیرگذار باشد و گفت: بسیاری از سرمایه‌گذاران مدعی هستند که بسیاری از قوانین و بخش‌نامه‌ و آیین‌نامه و نظام نامه و ضوابط صادر شده از سوی بخش دولتی، جذابیتی برای سرمایه‌گذار که ندارد هیچ، سرمایه‌گذار را هم دلسرد خواهد کرد.
عضو هیئت مدیره نظام مهندسی استان فارس یکی از اهداف اصلی این اجلاس را بررسی و آسیب‌شناسی موانع رونق صنعت ساختمان دانست و در عین‌حال اضافه کرد: به حتم با برگزاری این اجلاس به هدف نهایی نخواهیم رسید و این تنها گامی برای شروع یک حرکت تأثیرگذار در رفع مشکلات است.
او گفت: رونق و رشد صنعت ساختمان از مظاهر پیشرفت و توسعه هر کشور محسوب می‌شود؛ ساختمان و صنعت ساختمان بیشترین سهم را در انباشت سرمایه ثابت و اشتغال، خصوصا افراد دارای مهارت و تحصیلکرده دارد.
پوراسدی اضافه کرد: ارتقا کیفی تولید مصالح، شیوه‌های طراحی و اجرا، سرعت بخشیدن به روند ساخت و ساز، رقابت در پیشرفت تکنولوژی، استفاده بهینه از نیروی کار و بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین ساخت، جزء مؤلفه‌های تأثیرگذار در این صنعت است.
اجلاس مدیران صنعت ساختمان جنوب کشور روزهای ۲۲ و ۲۳ آبان به میزبانی شیراز برگزار خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی