[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۲
  • دوره جدید

حرم رضوی به تجهیزات رصد تهدیدات بیولوژیکی مجهز شد، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: تاکنون ۱۵ شهر به تجهیزات تولید داخل در حوزه رصد و پایش تهدیدات بیولوژیکی‌ شیمیایی و هسته‌ای مجهزشده‌اند که اولین مورد آن در حرم مطهر رضوی استقرار دارد.
به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا جلالی پیش از ظهر دیروز در مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه صنایع بومی پدافند غیرعامل، اظهار کرد: صنعت بومی‌ پدافند سایبری زیستی شیمیایی و هسته‌ای ظرفیت‌های خوبی برای کشور هستند که توسط شرکت‌های دانش‌بنیان تولید شده‌اند.
وی با تأکید بر اینکه تحریم‌ها فرصتی برای خودکفایی کشور است، افزود: با کنترل آثار مخرب تحریم‌ها توسط دولت، می‌توان این فشار را به فرصتی برای خودکفایی و پیشرفت تبدیل کرد. جلالی تصریح کرد: حدود ۲۰۰ محصول اساسی و پایه در حوزه سایبری، توسط شرکت‌های دانش‌بنیان داخل کشور تولید شده است.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به اینکه در تولید، امنیت از پایه‌های اساسی است، ابراز کرد: در حال حاضر پنج محصول داخلی از نظر امنیتی ۱۰۰ درصد تأیید شده‌اند.
وی با اشاره به افتتاح اولین آزمایشگاه «بی اس آل» سطح سه توسط وزارت دفاع، ادامه داد: این آزمایشگاه که برای اولین بار در کشور افتتاح خواهد شد، لایه جدیدی از تهدیدات بیولوژیک را تشخیص می‌دهد.
جلالی گفت: تا اواسط سال ۹۹، ۵۱ شهر به تجهیزات تولید داخل در حوزه رصد و پایش تهدیدات بیولوژیکی‌ شیمیایی و هسته‌ای مجهز خواهند شد. تاکنون ۱۵ مورد آن انجام‌شده و اولین آن را در حرم امام رضا (ع) استقرار داده‌شده است

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی