[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

هیچ دستگاهی مجاز به دخالت در انتخابات نیست، روزنامه شیراز نوین

دبیر ستاد انتخابات کشور در پایان هشتمین دوره از برنامه آموزشی مجریان و دست‌اندرکاران انتخابات با اشاره به ضرورت رعایت قانون و پایبندی به آن، اظهار داشت: وزارت کشور مأمور اجرای قانون انتخابات و مسئول حسن جریان انتخابات است. بر اساس همین قانون به جز شورای نگهبان، دیگر سازمان‌ها ‌و دستگاه‌ها‌حق ندارند در امر انتخابات دخالتی داشته‌باشند.
به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، سیداسماعیل موسوی مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور در پایان هشتمین دوره از همایش‌های‌آموزشی مجریان و دست‌اندرکاران انتخابات با اشاره به ضرورت رعایت قانون و پایبندی به آن، اظهار داشت: وزارت کشور مأمور اجرای قانون انتخابات و مسئول حسن‌جریان انتخابات است. بر اساس ماده ۲۵ همین قانون به جز شورای نگهبان، دیگر سازمان‌ها ‌و دستگاه‌ها‌ حق ندارند در امر انتخابات دخالتی داشته‌باشند.
سخنگوی ستاد انتخابات کشور افزود: وزارت کشور از حقوق انتخاب‌کنندگان و انتخاب‌شوندگان دفاع‌ می‌کند و در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهد داشت.
موسوی با اشاره به لزوم دقت در موضع‌گیری‌ها‌ پیرامون انتخابات گفت: دشمنان ما همواره در پی ایجاد شبهه در خصوص انتخابات هستند و ‌می‌خواهند القاء کنند که انتخابات مهندسی‌می‌شود اما ما باید مراقبت کنیم تا اسیر نقشه دشمنان نشده و از دامن زدن به این شبهات و تکرار شیطنت آنان پرهیز کنیم.
وی ادامه داد: وزیر محترم کشور در تمام نشست‌ها ‌و دیدارها با دست‌اندرکاران انتخابات بر بی‌طرفی و قانون‌مداری مجریان انتخابات تأکید ‌می‌نمایند؛ بنابراین تأکیدات وی به عنوان راهبرد اصلی، سرلوحه کار ماست و از آن عدول نخواهیم کرد.
سیداسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور در پایان ضمن تبریک سالروز آغاز امامت و ولایت حضرت صاحب الزمان(عج) عنوان داشت: دوره هشتم آموزش انتخابات با حضور رؤسا و اعضای ستاد انتخابات و فرمانداران استان‌های‌مرکزی، ایلام و لرستان برگزار شد. علاوه بر آن ها، دبیران ستاد انتخابات و بخشداران استان‌های‌آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه و فارس نیز در این برنامه شرکت نمودند و به امید خدا دوره نهم در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۲ و ۲۳ آبان برگزار خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی