[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

شوک ۱۲۰میلیون یورویی به قطعه‌سازان ، روزنامه شیراز نوین


معاون وزیر صنعت: انعقاد ۱۲۰ میلیون یورو قرارداد داخلی‌سازی قطعات خودرو
رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: از ابتدای امسال بیش از ۱۲۰ میلیون یورو قرارداد داخلی‌سازی قطعات خودرو، با تولیدکنندگان ایرانی نهایی شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمدباقر عالی گفت: داخلی‌سازی نیازهای صنعتی کشور و تحقق اهداف نهضت ساخت داخل راهبرد اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال‌جاری است.
وی ادامه داد: با توجه به سال رونق تولید و برنامه‌های‌عملیاتی مورد تأکید مقام معظم رهبری در حوزه نهضت داخلی‌سازی، میزهای نمادین ساخت داخل در صنایع مختلف در دستور کار این وزارتخانه است.
عالی گفت: روز گذشته قرار بود سومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو در تبریز هم‌زمان با اختتامیه ربع رشیدی و در حضور وزیر صمت برگزار شود که با توجه به زلزله میانه به زمان دیگری موکول شد.
معاون وزیر صمت اعلام کرد: از ابتدای سال‌جاری، حدود ۱۲۰ میلیون یورو قرارداد تولید انواع قطعات خودرو در شرکت‌های داخلی، نهایی‌سازی شده است.
عالی اضافه کرد: راهبرد اصلی وزارت صمت داخلی‌سازی انواع نیازهای صنعتی کشور به میزان ۱۰ میلیارد دلار تا پایان سال ۱۴۰۰ است. رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تأکید کرد: این کلان برنامه دارای زیر پروژه‌های اجرایی کاملاً دقیق است و به حول و قوه خداوند به دقت و جدیت در حال اجرا و پیگیری است. عالی ادامه داد: علاوه بر صنعت خودرو در سایر حوزه‌های‌صنعتی این رویکرد وجود دارد که پروژه‌های‌آن هم به دقت طراحی شده است. وی گفت: در نمایشگاه ربع رشیدی تبریز قرار بود اولین میز تخصصی داخلی‌سازی صنعت مس و صنایع وابسته هم برگزار شود.
معاون وزیر صمت خاطر نشان کرد: این برنامه‌ها‌بیانگر آن است که قدم به قدم در راستای به هم‌رسانی نیازها و قابلیت‌ها‌و توانمندی‌های‌کشور گام برداشته شده است و تولیدکنندگان دارای قابلیت مطمئن‌می‌شوند که نیازهایشان توسط شرکت‌های داخلی قابل برآورد شدن وجود دارد و تبدیل به قرارداد ‌می‌شود.
عالی تصریح کرد: در وزارت صنعت، معدن و تجارت و از طرف مرکز ساخت داخل هر یک از قرارداد‌های‌ موجود با جدیت پیگیری و تبدیل به قرارداد‌ می‌شود و پس از تکمیل ساخت این قطعات و نصب شدن روی محصولات داخلی شاهد کاهش قیمت در صنایع مختلف هستیم.
معاون وزیر صمت ادامه داد: شرکت‌های خودروساز با توجه به مسائل و مشکلاتی که دارد و با توجه به کمبود منابع برنامه مناسبی طراحی شده و با جدیت دنبال‌می‌شود.
عالی خاطر نشان کرد: امسال خودروسازان نسبت به سال‌های‌قبل بهتر عمل کردند و با توجه به سال رونق تولید مطمئناً نتایج بهتری در این حوزه حاصل خواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی