[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

توسعه روستاها اراده جمعی ‌می‌خواهد ، روزنامه شیراز نوین

مهندس عطا الله زمانی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس در دیدار با فرماندار ویژه  شهرستان جهرم بر لزوم تداوم اجرای طرح‌های‌توسعه روستایی تأکید کرد و گفت: اراده جمعی برای شتاب بخشی به طرح‌های‌توسعه روستایی شکل گرفته است.
 به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن جهرم  مهندس زمانی در دیدار با مهدی شفیعیان فرماندار شهرستان جهرم بر لزوم بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های‌توسعه دراین شهرستان تأکید کرد و افزود: شهرستان جهرم از جمله مناطق استان فارس است که در زمینه مقاوم‌سازی روستایی، بهسازی و توسعه معابر، توسعه مسکن شهری و اعطای تسهیلات بانکی به متقاضیان روستایی در راستای توسعه و عمران روستایی خوب عمل کرده است.
وی با تأکید بر اینکه توسعه روستایی موجب محرومیت‌زدایی و ایجاد عدالت در توسعه‌ می‌شود، افزود: در عین حال بسیاری از مناطق روستایی و محروم همچنان از سهم برابر در توسعه اجتماع ی و اقتصادی برخوردار نیستند و به رغم آنکه در برخی از شاخص‌ها ‌از جمله درصد بهره‌مندی از تسهیلات مقاوم‌سازی مناطق روستایی، فارس پیشتاز کشور است و از متوسط کشوری جلوتر حرکت‌ می‌کند اما لازم است در برخی از شاخص‌ها ‌اهتمام بیشتری به امر توسعه روستایی داده شود.
مهندس زمانی در بخش دیگری از سخنانش با ارائه گزارشی از فعالیت‌های‌توسعه روستایی دراستان فارس تأکید کرد: در سال ٩٧ با احتساب اعتبارات ملی و استانی ٦٢٧ پروژه بهسازی روستایی  با اعتبار ٧٢ میلیارد تومان در فارس  به سرانجام رسیده است. سهم قیر ٩٧ نیز برای بهسازی معابر روستایی،  ٤٢ میلیارد تومان بود که یک شاخص قابل توجه در توسعه عمران روستایی است. 
مدیرکل بنیاد مسکن فارس همچنین به موضوع صدور اسناد مالکیت روستایی و شهری در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت اشاره کرد و  افزود: در سال گذشته سه هزار و ٧٣٨ جلد سند روستایی و دو هزار و ٣٢٩ جلد  سند شهری برای شهرهای زیر ٢۵ هزار نفر صادر شد و در مجموع تاکنون بالغ بر ٦٦ درصد از اماکن روستایی فارس دارای سند شده‌اند.
زمانی همچنین به معرفی ۵١ روستا در استان تخت عنوان روستاهای هدف گردشگری اشاره کرد و گفت: تاکنون برای ١۵ روستا مصوبه تهیه طرح را گرفته‌ایم‌ و امید است زمینه استفاده از این امکانات در شهرستان جهرم نیز بیش از پیش فراهم گردد.
فرماندار ویژه شهرستان جهرم نیز در این نشست ضمن عرض خیر‌مقدم طی سخنانی گفت: قطعاً سال ۹8، سال تسریع بخش اجرای پروژه‌های‌ عمرانی در سطح روستاها و شهرهای این شهرستان خواهد بود.
مهدی شفیعیان  در این دیدار از فعالیت‌های‌بنیاد مسکن در سطح روستاهای شهرستان قدردانی و نقش بنیاد مسکن را به عنوان یک نهاد انقلابی به منظور محرومیت‌زدایی در جامعه بسیار مؤثر دانست و خواستار همکاری بیشتر بنیاد مسکن در زمینه بازنگری طرح‌های ‌هادی روستایی شد. 
فرماندار ویژه شهرستان جهرم  بر ادامه مقاوم‌سازی مساکن روستایی شهرستان تأکید و تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها‌، بخشداران و دهیاران باید زمینه همکاری با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را در روستاها فراهم کنند.
این نشست با حضور مهندس صمد کارگر فرد مدیر بنیاد مسکن شهرستان جهرم و جمعی از کارشناسان ترتیب یافت و در پایان مدیر کل بنیاد مسکن از پروژه‌های در حال احداث تجاری مسکونی شهرک انقلاب و بهسازی روستاهای رزک و گلوبراق  این شهرستان بازدید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی