[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۸
  • دوره جدید

روش پرداخت مزد در کارگاه‌های تولیدی باید تغییر کند، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس بر اهمیت تغییر روش پرداخت مزد در کارگاه‌های تولیدی استان تأکید کرد و گفت: باید مثلث طلایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی با محوریت بخش دولتی، کارفرمایان و کارگران با مدیریت حرفه‌ای شکل بگیرد.
سهراب مختاری در شورای مدیران و رؤسای ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس تأکید کرد: مدیران ستادی و اجرایی برای تحقق اهداف سازمانی و کسب رضایت مردم تلاش جدی و مؤثر داشته‌باشند.
او با تأکید بر اهمیت طرح کارورزی افرود: استان فارس مقام اول کشور در طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را دارا است و در این خصوص رؤسای ادارات شهرستان باید با تمام توان از ظرفیت بسیار مناسب این طرح استفاده کنند و در همین راستا ضروری است رؤسای ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی در شهرستان‌های استان به عنوان رئیس شورای هماهنگی دستگاه‌های زیر مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال با اطلاع دقیق از وظایف سازمانی  و برنامه‌های کارگروه اشتغال استان، متناظر با برنامه‌های این کارگروه در سطح شهرستان به صورت منظم و با هماهنگی فرمانداران شهرستان‌های ذیربط و رؤسای دستگاه‌ها و ادارات برنامه‌های کارگروه اشتغال را به نتیجه برسانند. مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس خطاب به مدیران و کارکنان حاضر  در جلسه عنوان کرد: همه مدیران و رؤسا توجه جدی به مدیریت زمان داشته‌باشند و در این راستا بر ضرورت برگزاری دوره‌های آموزشی مدیریت زمان جهت مدیران تأکید کرد. مختاری با ضمن تأکید بر تشکیل کمیته حفاظت فنی و کمیته انضباط کار در کارگاه‌ها، اتحادیه‌ها وانجمن‌های صنفی و برگزاری دوره‌های آموزشی مورد نیاز، گفت: با کمک کمیته‌های انظباط کار به افزایش بهره‌وری کمک می‌کنیم و با کمک کارفرمایان کارگران وسرپرستان کارگاه‌ها و رؤسای تشکلات کارگری و کارفرمایی کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کارنقاط مخاطره آمیز در کارگاه‌های شناسایی و در جهت کاهش حوادث ناشی از کار تلاش دو چندان می‌کنیم و هم‌زمان نسبت به برگزاری دوره‌های آموزش مهارت‌های زندگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی جهت کارگران و کارفرمایان وتعاونگران دنبال می‌کنیم. او بر تشکیل تعاونی توسعه و عمران در تمام شهرستان‌ها تأکید کرد و گفت: یکی از ملاک‌های جدی ارزیابی مدیران شهرستان‌های استان تشکیل تعاونی توسعه و عمران در شهرستان‌های تحت‌پوشش است. مدیرکل کار فارس ادامه داد: در خصوص سامانه ساجار نبر تلاش شود که این سامانه برای تحقق دولت الکترونیک نیز به عنوان یکی از کارهای با ارزش راه‌اندازی شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی