[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۱
  • دوره جدید

آماده باش تیم‌های‌جاده‌ایی، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ‌فارس با اشاره به نزدیک شدن فصل سرما و طرح راهداری زمستانی 98 گفت: تعامل‌ها‌ و هم‌افزایی‌های‌لازم با سایر دستگاه‌های‌خدمات رسان جاده‌ای‌ در راستای برقراری تردد ایمن و روان صورت گرفته و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ‌فارس با پیش‌بینی موارد لازم و آمادگی کامل به استقبال طرح راهداری زمستانی سال 98‌ می‌رود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ‌استان فارس ، مهندس علیرضا سیاهپور ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته قبل از شروع اجرای این طرح افزود: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته از ابتدای شهریورماه عملیات‌های‌مختلفی از جمله: تنقیه پل‌های‌با دهانه کمتر از ده متر و دریواسیون پل‌های‌بزرگ، بازگشایی قنو، بازگشایی کانال هدایت آب، تأمین و توزیع شن و نمک در نقاط مورد نیاز تعیین شده، تأمین قطعات، تجهیزات، لاستیک، زنجیر، تیغ، دم تیغ، تعمیرات اساسی و آماده به کار کردن تمام ماشین‌آلات راهداری زمستانی و استقرار ماشین آلات در نقاط کارشناسی شده، استقرار نیروهای انسانی و تجهیز راهدارخانه‌ها ‌قبل از شروع طرح صورت گرفته است.
این مقام مسئول اشاره کرد: عملیات‌های‌متعدد ایمنی راه و حریم نیز تا پایان تابستان جهت ارتقاء ایمنی تردد و اجرای مطلوب‌تر طرح راهداری زمستانی از جمله بخشنده‌سازی، تسطیح حریم، خاکریزی نقاط پرتگاهی، نصب و تعمیر تابلوهای اطلاعاتی، انتظامی، اخباری، رفع نقاط حادثه‌خیز، حاشیه‌سازی، روشنایی، نصب و تعمیر گاردریل‌ها‌ و ... اجرا گردیده است.
وی تصریح کرد: در طرح راهداری زمستانی 98 بر اساس پیش‌بینی‌های‌ صورت گرفته، 63 راهدارخانه ثابت و 9 راهدارخانه سیار استان آمادگی ارائه خدمات به کاربران جاده‌ای‌و اسکان مسافران در راه مانده و شرایط اضطراری را دارد.
مهندس سیاهپور ضمن تأکید بر تعامل مناسب با اداره کل هواشناسی و پلیس راهور و اورژانس تشریح کرد: 24 ساعت قبل از هر بارش نیروهای کشیک که از قبل ساماندهی و در نقاط مشخص شده استقرار یافته اند؛ توسط تیم‌های‌پشتیبانی ماشین‌آلات راهداری زمستانی مستقر در ستاد مرکزی هدایت و به‌صورت شبانه‌روزی مورد حمایت قرار‌می‌گیرند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای‌فارس عنوان کرد: مرکز مدیریت راه‌های ‌استان فارس نیز به‌صورت شبانه‌روزی برای پاسخگویی به هموطنان برای اعلام آخرین وضعیت جوی، وضعیت ترافیکی، محدودیت و انسدادهای ترافیکی و راهنمایی مسیر مناسب، با استفاده از تلفن گویای 141 و نرم افزار 141 آماده است و توصیه ‌می‌گردد همه هموطنان قبل از سفر از آخرین وضعیت راه‌ها ‌اطلاع کسب کنند.
مهندس سیاهپور ضمن اشاره به شاخص‌ها‌ و ویژگی راه‌های‌استان گفت: عملیات راهداری زمستانی جاری با 73 اکیپ و 123 گشت ثابت و سیار راهداری توسط بیش از هزار راهدار و به کمک 424 دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین و نیمه‌سنگین و تجهیزات راهداری شامل نمک‌پاش و تیغه برف روب در 16هزار و 915 کیلومتر  از راه‌های‌فارس با 52گردنه مهم و 41 مقطع مه گیر که از این طول راه، 6 هزار و 385 کیلومتر نیاز به عملیات برفروبی و یخ‌زدایی داشته تحت پوشش قرار‌ می‌گیرد.
شایان ذکر است ویژگی‌های‌مختلف استان فارس از جمله وسعت، طول و اهمیت راه‌ها، جاذبه‌های‌گردشگری و درمانی و کوریدور (دروازه) میان شمال و جنوب کشور  بودن و... وظیفه متولیان خدمات‌رسان جاده‌ای ‌استان را افزایش داده و برای تأمین سفری ایمن و روان، مسئولیت آن‌ها‌ سنگین‌تر‌می‌شود و لازم است تا هر دستگاهی برنامه‌ریزی منسجم و رو به رشدی را در کنار سایر دستگاه‌های‌خدمات‌رسان جاده‌ای ‌با هم‌افزایی و تعامل متقابل صورت دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی