[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۲
  • دوره جدید

تقویت ارتباط هوایی فارس و عراق میسر نیست، روزنامه شیراز نوین

کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته اتاق بازرگانی فارس با سه دستور جلسه از جمله بررسی مبحث زیر ساخت ورود هوایی از کشورهای هدف (پرواز مستقیم عراق - شیراز) و بررسی پیشنهادهای واصله از جانب کمیته‌های زیر مجموعه کمیسیون گردشگری در خصوص برگزاری دوره‌های آموزشی و طرح های پژوهشی با حضور اعضای آن در این اتاق برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، سهراب شرفی عضو هیئت نمایندگان و رئیس کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته اتاق بازرگانی فارس در این جلسه با بررسی موضوع زیرساخت‌های ‌ورود هوایی از کشورهای هدف از جمله برقراری پرواز مستقیم عراق - شیراز گفت: نیاز است برای افزایش تبادل گردشگر از کشور عراق و استان فارس هماهنگی بیشتری بین سازمان حج و زیارت استان فارس با دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری فارس برقرار شود.
وی بیان کرد: در حال حاضر بنا به دلایل متعدد تقویت و ارتقا زیرساخت ورود هوایی بین عراق و استان فارس امکان پذیر نیست و دفاتر خدمات مسافرتی ما باید برای بهره‌گیری مناسب از ظرفیت صندلی خالی سازمان حج و زیارت استان برای جابه‌جایی گردشگر برنامه‌ریزی کنند.
وی افزود: وظیفه سازمان حج و زیارت اعزام کاروان‌های ‌زیارتی به این کشور است لذا بخش گردشگری ما باید از ظرفیت‌های ‌صندلی خالی حج و زیارت برای اعزام مسافر و گردشگر استفاده کند و به دنبال ارائه راهکار برای افزایش تعامل در این زمینه باشند.
شرفی اظهار داشت: تا مهیا شدن شرایط لازم برای برقراری پرواز مستقیم، اتاق بازرگانی فارس‌می‌تواند حلقه واسط تعامل بین دفاتر خدمات مسافرتی و سازمان حج و زیارت نقش خود را ایفا کند.
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: گردشگری راه نجات کشور در بخش اقتصاد است و کشور با سرمایه‌گذاری و بهره‌گیری از داشته‌های ‌خود در این زمینه ‌می‌تواند رونق اقتصادی ایجاد کند. وی با بیان اینکه در حوزه گردشگری نباید تنها به حضور چند گردشگر در کشور بسنده شود ادامه داد: توان بخش خصوصی در حوزه گردشگری بیش از وضعیت فعلی است که مدیران دولتی و سیاست‌گذاران باید دیدگاه و نگاه خود در صنعت گردشگری و فعالیت بخش خصوصی در این زمینه را تغییر دهند تا این صنعت در کشور رشد کرده و درآمدزا شود.
شرفی عنوان داشت: گردشگری ‌می‌تواند زمینه ایجاد اشتغال پایدار را در کشور فراهم کند اما جای تأسف است که در مقایسه با داشته‌هایمان در حوزه گردشگری بالاخص توریسم سلامت نتوانسته‌ایم کسب درآمد کنیم.
وی تصریح کرد: تغییر نگاه اقتصادی کشور از وابستگی به نفت به بهره‌گیری از صنعت گردشگری ‌می‌تواند فضای رشد و فعالیت پویا و مثبت به بخش خصوصی بدهد که در این صورت همه بخش‌ها ‌از تأثیر مثبت بخش گردشگری بهره‌ می‌برند که متأسفانه تاکنون در کشور از بهره اقتصادی صنعت گردشگری غافل بوده‌ایم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی