[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۲
  • دوره جدید

راه‌اندازی سمن‌های دفاع مقدس در شهرستان‌ها، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس با اشاره به نقش کلیدی سازمان‌های مردم نهاد در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، پیشنهاد راه‌اندازی سمن‌های حوزه دفاع مقدس در شهرستان‌های استان را مطرح کرد. سرهنگ پاسدار سعید کوشکی یکشنبه 19 آبان در گردهمایی مدیران سمن‌های فعال در حوزه ایثار و شهادت با بیان اینکه سمن‌ها نهادهایی برگرفته از مردم و برای مردم محسوب می‌شوند، جایگاه و نقش این سازمان‌ها در حوزه ایثار و شهادت و دفاع مقدس را بسیار مهم ارزیابی کرد. او ادامه داد: این سازمان‌ها‌ برگرفته از مردم هستند و وابستگی به نهادهای دولتی ندارند و به صورت خودجوش به فعالیت ‌می‌پردازند، بنابراین باید از این نهادها حمایت شود تا در مسائلی که نهادهای دولتی توان حل انها را نداریم وارد میدان شده و فعالیت داشته‌باشند.
کوشکی بر لزوم حمایت از سازمان‌های‌مردم نهاد فعال در حوزه دفاع مقدس، تأکید کرد که این نهادها امکان بهتری برای ارتباط با مردم و انجام فعالیت‌های مختلف در حوزه ایثار و شهادت و دفاع مقدس را دارند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس گفت: این اداره کل در نظر دارد از تمامی سازمان‌های‌مردم نهاد دارای مجوز رسمی حمایت کند تا بتوانند در راستای ترویج فرهنگ ارزشمند ایثار و شهادت قدم‌های‌ارزشمندی را برداشته و تلاش کنند.
او ادامه داد: برای بهبود فعالیت‌های‌این سازمان‌ها‌ باید کمیته‌های‌مختلفی تشکیل داده و مشکلات پیش روی آنها را رصد و برطرف کنند و دغدغه فعالیت را نداشته‌باشند. کوشکی یادآورشد که اداره‌کل حفظ‌آثار فارس در نظر دارد در هر یک شهرستان‌های استان فارس، یک سازمان مردم نهاد فعال در حوزه دفاع مقدس برای پیگیری مسائل این بخش را راه‌اندازی کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی