[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۱
  • دوره جدید

کمال پاک‌فطرت، رئیس هیئت ژیمناستیک فارس: باشگاه مرحوم حسین اعظمی ‌تنها بضاعت ژیمناستیک فارس است ، روزنامه شیراز نوین

رئیس هیئت ژیمناستیک استان فارس با تأکید بر اینکه مجموعه ورزشی مرحوم حسین اعظمی ‌تنها بضاعت و ظرفیت ژیمناستیک استان فارس است، عنوان کرد: تعمیر و بازسازی این مجموعه به‌عنوان دارایی مهم ژیمناستیک فارس در رأس امور این هیئت بوده و امروز بعد از حدو یک ماه و نیم محقق شده است.
سید کمال پاک فطرت در حاشیه بازگشایی مجدد باشگاه تخصصی مرحوم حسین اعظمی، ‌از ژیمناستیک با عنوان ورزش مادر یاد کرد و ابراز داشت: ژیمناستیک در همه رشته‌های ورزشی باید به عنوان پیش‌نیاز محسوب شود و توجه رشته‌های ورزشی به این شاخه برای افزایش عمر قهرمانی و تداوم آن، بسیار اهمیت دارد.
وی با بیان اینکه یکی از دلایل کوتاه‌بودن عمر قهرمانی در کشور بی‌توجهی به ورزش ژیمناستیک است، اظهار کرد: با توجه به این مهم، با آنکه در سال‌های گذشته زحمات بسیاری برای توسعه ژیمناستیک‌ در فارس کشیده شده است و این استان به عنوان قطب ژیمناستیک محسوب می‌شده و همچنین دیرزمانی هم از لحاظ فنی و هم از لحاظ منابع انسانی در اوج بوده است، طی چند سال اخیر به دلایل مختلفی وضعیت مورد انتظار و مطلوب حاصل نشده است. 
رئیس هیئت ژیمناستیک استان فارس افزود: توسعه زیرساخت‌ها، توجه به ظرفیت‌های استان و ایجاد همدلی و صمیمیت بین خانواده ژیمناستیک فارس از مهم‌ترین اهداف این هیئت ورزشی است. 
وی از تلاش‌های صورت‌گرفته برای بازگرداندن ورزشکاران باتجربه به این حیطه سخن گفت و ابراز داشت: افزون بر این حمایت از باشگاه‌ها به‌مثابه بازوهای اصلی ژیمناستیک در استان فارس، از دیگر اهداف پیش رو است. 
پاک‌فطرت ضمن ابراز تأسف از کمبود امکانات تخصصی ورزش ژیمناستیک در استان فارس اظهار داشت: ژیمناستیک فارس تنها، به باشگاه مرحوم حسین اعظمی‌ محدود شده است و در این میان به شهرستان‌ها نیز آنگونه که باید و شاید توجهی نشده است. 
این مقام مسئول ابراز کرد: از همین رو است که نتوانسته‌ایم در این حوزه استعدادیابی کنیم و در حال حاضر تعداد ورزشکاران قهرمان فارس در رشته ژیمناستیک بسیار اندک است. 
رئیس هیئت ژیمناستیک استان فارس توسعه این ورزش را در گرو تقویت باشگاه‌ها دانست و گفت: اگر باشگاه‌ها تقویت نشوند و نتوانند اقتداری داشته باشند، هر رشته‌ای محکوم به فنا و نابودی است و نمی‌تواند موفق باشد؛ بنابراین زمینه‌سازی برای توسعه فعالیت آن‌ها ضروری است. 
پاک‌فطرت بیان کرد: از آنجا که مجموعه ورزشی مرحوم حسین اعظمی ‌در اختیار استعداد‌های استان قرار دارد، موضوع ایمن‌سازی از اهمیتی دو چندان برخوردار بود؛ بنابراین وسایلی را که به دلیل مرور زمان و به علت عدم جایگزینی قدیمی ‌شده بودند، جایگزین کردیم و مجموعه هم‌اکنون از لحاظ ایمنی و نیز بهداشتی وضعیت مطلوب‌تری یافته است. 
وی خاطرنشان کرد: این مهم نیازمند شکیبایی و صبر ورزشکاران استان بود و این مجموعه قریب به یک ماه و نیم تعطیل شد؛ اما خوشبختانه با حمایت اداره کل ورزش و جوانان فارس و اداره ورزش و جوانان شیراز این مجموعه دوباره آغاز به کار کرده است. 
رئیس هیئت ژیمناستیک استان فارس با بیان اینکه نگرانی برخی از اعضای خانواده ژیمناستیک در پی تعطیلی این سالن قابل درک است، گفت: هم‌اکنون و در دوره جدید ورزشکاران می‌توانند با آرامش خاطر به ورزش بپردازند؛ هرچند معتقدیم این مجموعه در حد استانداردهای لازم نیست و همچنان باید از لحاظ وسایل ورزشی، تهویه و سرمایش و گرمایش تجهیز شود. 
این مقام مسئول تأکید کرد: باید بپذیریم که این سالن تنها داشته ژیمناستیک فارس است و بنابراین تنها متعلق به شهر شیراز نیست؛ بلکه به کل استان تعلق دارد و همگان باید در حفظ و نگهداری آن بکوشند. 
وی با بیان اینکه عده‌ای با تعطیلی این سالن به حاشیه‌سازی در این باره پرداختند، افزود: شاید این افراد از موضوع اطلاع لازم نداشتند یا فکر کردند که منافعشان دچار خطر شده؛ اما خانواده ژیمناستیک کوچک است و تنها کسانی مورد استقبال هستند که برای خدمت به این خانواده گام بردارد و منفعت فردی در این حوزه جایی ندارد. 
پاک فطرت ادامه داد: با توجه به وضعیت موجود تهیه سالن تخصصی دیگری ممکن نیست؛ اما از راه‌اندازی و تجهیز باشگاه‌های تخصصی ژیمناستیک حمایت خواهیم کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی