[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۲
  • دوره جدید

عکس و فیلم شخصی خود را در شبکه‌های‌اجتماعی منتشر نکنید ، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی استان با اینکه شبکه‌های اجتماعی محل امنی برای قراردادن اطلاعات شخصی نیست، از دانش‌آموزان خواست از قراردادن هرگونه عکس و فیلم شخصی در شبکه‌های اجتماعی جدا خودداری کنند. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، کارمند رتبه 15 «مهدی نعمایی» درجمع دانش‌آموزان دبیرستان «جاویدان» شیراز، مهم‌ترین گام در پیشگیری از آسیب‌ها و خطرات فضای مجازی؛ ارتقا دانش اینترنتی دانست و گفت: استفاده صحیح از اینترنت نیازمند هدفمند کردن ورود به آن است که کاربر بداند چرا و برای برآورد کردن چه نیازی وارد این فضا شده است.
وی ادامه داد: اینترنت یک بازار جهانی برای تبادل اطلاعات است ؛ یعنی می توان از این بازار هم به نحو مطلوب استفاده کرد و هم به دلیل عدم فرهنگ‌سازی مناسب و وجود محدودیت‌های اجتماعی، تأثیرات منفی و جبران‌ناپذیری را از آن به‌دست آورد.
این مقام انتظامی به شبکه‌های اجتماعی موبایلی اشاره و به تهدیدات و آسیب‌های موجود در این فضا پرداخت و از دان‌‌آموزان خواست: اطلاعات شخصی و عکس‌های خانوادگی خود را در این شبکه‌های موبایلی رد و بدل نکنند، زیرا امکان هرگونه هک و سرقت اطلاعات در این شبکه‌ها وجود دارد.
رئیس اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی معاونت اجتماعی پلیس فارس به مباحثی پیرامون پیشگیری از سرقت اطلاعات بانکی کاربران و روش‌ و شیوه کلاهبرداری‌های اینترنتی اشاره و راه‌های پیشگیری از این قبیل سوء استفاده‌های مالی و فیشینگ، هک کردن، تهدیدات خود پردازها و سامانه‌های فروش، روش‌های نوین ارائه اینترنت و همچنین بانکداری الکترونیک را برای دانش آموزان ارائه داد.
«نعمایی» با بیان اینکه شبکه‌های اجتماعی محل امنی برای قراردادن اطلاعات شخصی نیست، از دانش‌آموزان خواست از قراردادن هرگونه عکس و فیلم شخصی در این شبکه‌ها جداً خودداری کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی