[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

یکی از عناصر درجه اول شهری برای عابرین، پیاده‌راه است، روزنامه شیراز نوین

مهندس جواد بهادری گفت: فاز اول طرح منظر «محور حافظ» حدفاصل دروازه قرآن تا دروازه اصفهان در آینده نزدیک اجرایی‌ می‌شود.
به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز  مهندس بهادری با بیان اینکه مسیر این پروژه از دروازه قرآن تا دروازه اصفهان به طول 2000 متر‌می‌باشد، گفت: امروزه ضرورت رویکرد مجدد به حرکت پیاده در شهر به‌عنوان سالم‌ترین، اقتصادی‌ترین و پویاترین روش جابه‌جایی و حمل و نقل درون شهری مورد توجه مدیران امور شهری قرار گرفته است. وی افزود: پیاده‌راه‌سازی در درون خود یا پیرامون خود می‌تواند چندین پروژه توسعه شهری را ایجاد کند. 
معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز گفت: جریان زندگی شهری توسط مردم اتفاق‌می‌افتد و این معماری فضای شهری است که تقاضای زندگی شهری را پاسخ‌ می‌دهد. 
مهندس بهادری با بیان اینکه حرکت پیاده در شهر به حلقه گمشده زندگی شهرنشینی تبدیل شده است گفت: نیاز به بازنگری در شکل و ساختار خیابان‌های امروزی، ضرورتی است که در دستور کار حوزه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز قرار دارد.
وی عنوان کرد: محورهای پیاده در شهر نقش مهمی دارند چرا که مظهر هویت و مدنیت شهر هستند و ترویج زندگی پیاده در شهر راهبردی است که تأثیر زیادی در برنامه‌های‌حمل و نقل شهری دارد.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز اضافه کرد:
مسیری که انسانی، پویا و زنده است، سبب رونق حیات اجتماعی می‌گردد و هویت‌بخش و خاطره ساز است و خود به عنوان یکی از عرصه‌های جمعی، صحنه نمایش شهر است و به عبارتی، هم «مقصد» است و هم «معبر».

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی