[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۲
  • دوره جدید

استاندار فارس: اعتماد مردم به نظام سرمایه‌ای است که باید پاس داشته‌شود، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: افتخار نظام جمهوری اسلامی این است که مردم به آن اعتماد دارند و همه باید این اعتماد را به عنوان سرمایه‌ای بزرگ پاس بداریم.
دکتر عنایت الله رحیمی در گردهمایی هیئت‌های بازرسی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره‌ای‌پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری شهرستان‌های فارس، افزود: حفظ اعتماد مردم در گرو رفتارهای صادقانه و قانونمندی است و بازرسان انتخابات به عنوان بخشی از مجریان انتخابات باید بر این اعتماد بیفزایند.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، رحیمی با بیان این که کشور با فراز و نشیب‌هایی روبروست و معاندان و دولت‌های‌استکباری تلاش‌می‌کنند هجمه‌های‌زیادی را به دولت وارد کنند، افزود: دشمنان تلاش‌می‌کنند در صف به هم پیوسته مردم و نظام خلل ایجاد کرده و در اتحاد جامعه گسستگی به وجود آورند.
وی با اشاره به اینکه دشمنان از روش‌های‌مختلفی برای ضربه زدن به کشور استفاده‌ می‌کنند، گفت: جنگ روانی، جنگ اقتصادی و تحریم‌ها، ایجاد ناامیدی و القای ناکارآمدی برای دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران از جمله روش‌هایی است که دشمنان برای ایجاد شکاف عمیق بین مردم و نظام و دستیابی به اهداف شوم شأن استفاده ‌می‌کنند.
استاندار فارس با بیان این که در جبهه خودی تلاش‌های ‌زیادی برای جلب رضایت مردم انجام می‌شود، ادامه داد: تجربه عمر پر برکت 40ساله جمهوری اسلامی نشان داده که برآیند کلی این نظام خدمت صادقانه به مردم است که این موضوع از تهاجم‌ها ‌و تخریب‌های‌دشمنان جلوگیری‌ می‌کند.
رحیمی با تأکید بر لزوم حفظ هوشیاری و اتخاذ تدابیر مناسب در مقابل توطئه دشمنان و خنثی کردن آنها، همراهی مردم با نظام اسلامی را برگ برنده جمهوری اسلامی دانست و اضافه کرد: دشمنان این همدلی، و همگرایی را هدف گرفته‌اند تا آن را دچار خدشه کنند و همه دلسوزان باید در پی تقویت این هم‌گرایی و همراهی باشند.
وی با بیان این که شاید عده‌ای‌دانسته یا ندانسته در داخل کشور به دنبال دلسرد کردن مردم باشند تا نتوانیم انتخابات پرشوری برگزار کنیم، گفت: کشور در عرصه‌های ‌بین‌المللی دچار فراز و نشیب‌هایی بوده است ولی همواره در حال تعالی و پیشرفت بوده‌ایم.
استاندار فارس با اشاره به این که ممکن است افرادی بروز برخی مفاسد را بهانه‌ای برای بی‌اعتمادی به همه مسئولان کنند، اضافه کرد: اگر دقت کنیم، متوجه‌ می‌شویم میزان متخلفان در برابر مسئولان خدمت‌گذاران اندک است.
دکتر رحیمی افزود: برخی قصد دارند از اعتماد مردم به دولت و نظام اسلامی بکاهند؛ همه ما باید تلاش کنیم تا این اعتماد را افزایش دهیم.
نماینده عالی دولت در استان فارس با تأکید بر این که باید انتخاباتی پرشور با قانونمندی، سلامت و امنیت با حضور همه نحله‌های‌فکری در چارچوب نظام برگزار کنیم، تصریح کرد: این موفقیت باعث می‌شود تا با این برگ برنده قدرت چانه‌زنی بالایی در سطح بین‌الملل داشته باشیم و مردم احساس کنند که رأی‌شان بر سرنوشت‌شان و بر کشور حاکم است.
وی تأکید کرد: همه به ویژه مسئولان برگزاری انتخابات باید تلاش کنند شور انتخابات ایجاد شود و شاهد حضور حداکثری مردم در انتخابات باشیم.
استاندار فارس با بیان این که ملاک عمل ما در همه مراحل انتخابات باید مر قانون باشد، اظهارداشت: هیچکس نمی‌تواند خود را بری از قانون بداند و هیچ کس نباید به دلیل این که از جناح ما نیست و عده‌ای ‌او را قبول ندارند از گردونه انتخابات حذف شود، زیرا این رفتار موجب دلسردی مردم ‌می‌شود.
رحیمی با اشاره به این که هیچ دستگاهی نباید از امکانات عمومی به نفع یا به ضرر نامزدهای انتخابات استفاده کند، افزود: بازرسان انتخابات باید با رصد دقیق و گزارش تخلفات، مانع از بروز تخلفات شوند.
نماینده عالی دولت در استان فارس تأکید کرد: هیئت‌های اجرایی باید به مر قانون عمل کنند و حق را در همه مراحل انتخابات رعایت کنند و تحت تأثیر فشارها قرار نگیرند.
وی ادامه داد: هیچ‌کس نباید به علت سلایق و به صورت غیرقانونی از گردونه انتخابات حذف شود.
استاندار فارس با بیان این که هیئت نظارت، هیئت اجرایی، هیئت بازرسی، وزارت کشور و نامزدها اضلاع انتخابات هستند، گفت: هیئت‌های‌اجرایی از میان مردم برگزیده‌می‌شوند به این معنی است که اصل انتخابات را طبق قانون مردم برگزار‌می‌کنند.
رحیمی با اشاره به این که هیئت بازرسی به عنوان نمایندگانی که سلامت روند انتخابات را نظارت و گزارش‌می‌کنند باید وظایف خود را به دقت مطالعه و به آن عمل کنند، افزود: به نامزدهای انتخابات توصیه‌می‌کنیم توانائی‌ها، برنامه‌ها‌ و اهداف خود و چگونگی دستیابی به این اهداف را مطرح کنند.
نماینده عالی دولت در استان فارس ادامه داد: نامزدهای انتخابات باید از ایجاد انتظارات خارج از قانون جلوگیری کنند؛ مردم هوشمند هستند و متوجه‌می‌شوند کسی که امروز در خارج از قدرت به قانون مقید نیست، زمانی که وارد مجلس شود قطعاً به قانون پایبند نخواهند ماند.
وی با تأکید بر این که نباید خودمان را ولی مردم بدانیم و تصور کنیم که مردم نمی‌توانند تشخیص دهند، گفت: وظیفه احزاب و نخبگان ارائه مطالب است.
استاندار فارس خاطرنشان کرد: احزاب و نامزدها دیگران را تخطئه نکنند زیرا این کار اشتباه است و از چشم مردم‌ می‌افتند.
رحیمی با تأکید بر این که از ورود همه افراد در چارچوب قانون به انتخابات استقبال‌می‌کنیم، افزود: کسی که قانون را رعایت کرده است و با روشی درست و صحیح به عنوان تکلیف و ادای دین به مردم وارد انتخابات شده است حتی اگر رأی نیاورد، پیروز است.
نماینده عالی دولت در استان فارس اظهارداشت: از هیئت بازرسی انتخابات انتظار داریم با رعایت کامل قانون، حسن‌خلق و سعه‌صدر با تسلط بر قانون در چارچوب قانون بازرسی بر انتخابات را انجام دهند و از وظایف خود پا را فراتر نگذارند.
استاندار فارس با تأکید بر این که برای ما هیچ فرقی نمی‌کند که چه کسانی در انتخابات رأی بیاورند، گفت: ما در چارچوب قوه‌مجریه فعالیت ‌می‌کنیم و نمایندگان مجلس در چارچوب قوه‌مقننه وظایف و اختیارات مشخصی دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی