[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۲
  • دوره جدید

طرح ملی قبض سبز، نقش مهمی در رفاه مشترکین دارد، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: طرح ملی قبض سبز، نقش مهمی در ارتقای سطح خدمات‌رسانی ورفاه مشترکین، جلوگیری از اتلاف منابع و کمک به حفظ محیط‌زیست دارد. احمدرضا خسروی، با اظهار این مطلب  اظهار داشت: با توجه به تأکید وزیر نیرو مبنی بر اجرا و پیاده‌سازی سریع طرح ملی قبض سبز و تحول دیجیتال، امکان ارائه و پرداخت قبوض برق مصرفی کلیه مشترکین، به صورت الکترونیکی در استان فارس فراهم شد. 
وی به تشریح هر یک از روش‌ها‌ پرداخت و عنوان کرد: استفاده از پیوند پیامک قبض ارسالی به مشترک برق، اولین راه پرداخت قبض در روش تلفن‌همراه متصل به اینترنت است که این پیوند، مشترک را به درگاه بانکی ارجاع‌می‌دهد و از آنجا مشترک‌ می‌تواند قبض خود را پرداخت نماید. استفاده از نرم افزارهای گوشی‌های هوشمند راه دیگر پرداخت با تلفن همراه ‌می‌باشد که برای این منظور نرم افزارهای مختلفی مانند نرم‌افزار خدمات غیرحضوری برق ایران و همچنین سرویس‌های پرداخت نرم‌افزاری بانک‌ها‌، مؤسسات و سایر شرکت‌های‌پیشرو در این زمینه در نظر گرفته شده است که مشترکین با ثبت شناسه قبض خود در آن، قبض جدید را استعلام نموده و از همانجا ‌می‌توانند صورتحساب خود را پرداخت کنند. خسروی، ادامه داد: مراجعه به وب سایت www.saapa.ir و وب سایت شرکت توزیع نیروی برق استان‌فارس به‌آدرس:www.farsedc.ir
و ورود به قسمت پرداخت الکترونیکی قبوض نیز یکی دیگر از راه‌هایی است که مشترکین ‌می‌توانند با وارد کردن شناسه قبض، صورتحساب خود را بپردازند. وی اضافه کرد: آن دسته از مشترکینی که تلفن همراه هوشمند ندارند، ‌می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #1521*733* برای سیم کارت‌های‌خط همراه اول و #1521*741* برای سیم کارت‌های‌خط ایرانسل و دنبال کردن مراحل آن  قبض خود را پرداخت کنند. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس یادآور شد: افرادی که نمی‌توانند از خدمات پرداخت ذکر شده توسط تلفن‌های همراه هوشمند و ساده استفاده کنند‌ می‌توانند ازدستگاه‌های‌ATM و POS برای پرداخت قبوض خود به این صورت که با مراجعه به ATM و انتخاب گزینه پرداخت قبوض، قبض برق خود را پرداخت کنند و یا با استفاده از دستگاه POS و ثبت شناسه قبض علاوه بر دریافت بدهی، نسبت به پرداخت آن نیز اقدام کنند. این مقام مسئول تصریح کرد: با وجود همه روش‌های الکترونیکی پرداخت قبوض که مشترکین می‌توانند در کمترین زمان و بدون نیاز به مراجعه حضوری قبوض خود پرداخت نمایند، این شرکت با پیش بینی برخی از مشکلاتی که ممکن است برای افراد سالمند و فاقد سواد رایانه‌ای‌ در این مسیر پیش آید، تدابیری اندیشیده که این افراد با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت یا دفاتر ICT روستایی با اعلام شناسه قبض خود به کارگزار این دفاتر جهت پرداخت قبض خود اقدام کنند. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در خاتمه  ابراز امیدواری کرد: با اجرای طرح قبض سبز، بتوان خدمات‌رسانی به مشترکین را با سرعت و سهولت بیشتری انجام داد و از مزایایی چون صرفه‌جویی در هزینه‌ها، کاهش رفت‌وآمد و حفظ منابع و محیط‌زیست بهره‌مند شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی