[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

مهابادی:‌ فشردگی دفاع حریف دلیل بازی هوایی ما بود ، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین:‌ هفته دوازدهم لیگ یک عصر روز یکشنبه با نتایجی متفاوت برای دو تیم شیرازی همراه بود. فجر صدرنشین در خانه متوقف شد و دو پله سقوط کرد؛ اما قشقایی پایین جدولی خارج از خانه پیروز شد و با دو پله صعود، از منطقه سقوط فاصله گرفت.
قشقایی به تبریز رفته بود و در  برابر تیم انتهای جدولی شهرداری با تک‌گل دقیقه ۱۷ سعید زارع پیروز شد. پس از این گل و در همان نیمه اول یک ضربه پنالتی به سود شهرداری اعلام شد؛ اما مسلم حق‌شناس، دروازه‌بان پنالتی‌گیر قشقایی ضربه امین شجاعیان، کاپیتان سابق فجر را مهار کرد و زمینه‌ساز پیروزی مهم تیمش شد.
سرمربی تیم فوتبال قشقایی شیراز پس از این بازی به شیرازنوین گفت: امروز یکی از سخت‌ترین بازی‌های خود در لیگ را مقابل علم و ادب داشتیم و من فکر می‌کنم جایگاه این تیم با توجه به کیفیت فوتبالی که ارائه می‌کنند، این نباشد. مهدی فروردین بعد از پیروزی یک بر صفر قشقایی شیراز مقابل تیم علم و ادب شهرداری تبریز گفت: در ابتدا از طرف خودم و باشگاه قشقایی به تمامی ‌جان‌باختگان تبریز بابت حادثه زلزله تسلیت می‌گویم. تیم شهرداری تیم ‌خوب و قدرتمندی است و امروز یکی از سخت‌ترین بازی‌های خود در لیگ را مقابل این تیم داشتیم و من فکر می‌کنم جایگاه این تیم با توجه به کیفیت فوتبالی که ارائه می‌کنند این نباشد. جا دارد از بازیکن شیرازی این تیم امین شجاعیان تشکر ویژه داشته باشم که وی از ابتدای ورودمان تا زمانی که شهر تبریز را ترک کردیم ما را مورد مهمانوازی قرار داد.
وی گفت: خوشحالم از اینکه پس از شکست‌های پی‌درپی ابتدایی در لیگ داشت در دو بازی اخیر توانستیم پیروز میدان باشیم و بازیکنانمان شایستگی خودشان را به خوبی نشان دادند. مطمئنم با این همدلی که به دست آمده می‌توانیم در آینده موفقیت‌های بیشتری کسب کنیم.
سرمربی قشقایی گفت: در دو بازی اخیر خط حمله ما نشان داد که می‌توانند برای هر تیمی ‌خطرناک باشند. از طرفی اینکه در این دو بازی دروازه‌بان و خط دفاعی‌مان هم عملکرد خوبی از خود نشان دادند و خدا را شاکرم که تک‌تک بازیکنانم به این باور رسیده‌اند که می‌توانند عملکرد بهتری نسبت به هفته‌های ابتدایی داشته باشند.
فروردین گفت:‌ این پیروزی برای ما بسیار مهم و باارزش بود، به این دلیل که تیم ما را به طور کامل از بحران ابتدایی لیگ خارج شده است. جا دارد از هواداران خوب قشقایی که در تبریز حضور پیدا کردند تشکر و قدردانی کنم.
وی در مورد داوری این دیدار گفت: اکرمی، ‌داور مسابقه و کمک‌های وی عملکرد خوبی داشتند و هیچ‌گونه مشکلی در بازی پیش نیامد و داور این مسابقه به خوبی در تمام صحنه‌ها حاضر بود.
سرمربی تیم فوتبال قشقایی شیراز در پایان گفت: تیم قشقایی تیمی ‌بومی‌ و مردمی ‌است و من از مسئولان استان فارس این توقع را دارم که بیشتر به کمک این تیم مردمی ‌بشتابند. مطمئن هستم اگر در ادامه مسئولان توجه ویژه‌ای به این تیم داشته باشند، ما می‌توانیم جایگاه بهتری در لیگ داشته باشیم
اما فجر در شیراز مقابل داماش رده هشتمی ‌متوقف شد. این سومین تساوی پیاپی تیم مهابادی بود که منجر به سقوط دو پله‌ای این تیم شد. داماش در دقیقه ۸ روی یک ضربه کرنر به گل رسید و فجر هم در دقیقه ۳۸ روی حرکت و پاس خوب صدقی و ضربه هوشمند گل مساوی را به ثمر رساند. در نیمه دوم بازی کاملاً یک‌طرفه در زمین داماش دنبال شد، اما در بیشتر دقایق مطابق میل میهمان پیش رفت و در نهایت رشتی‌ها امتیازی را که می‌خواستند را با خود بردند.
داود مهابادی پس از این بازی گفت: شاهد یک بازی بودیم که دو نیمه متفاوت داشت و در نیمه دوم کاملاً بازی یک‌طرفه بود. در نیمه اول نیز تیم حریف روی تک‌موقعیت کرنر توانست به گل دست یابد و بعد از آن رو به دفاع فشرده و ضد حمله آوردند و بچه‌های ما نیز از دو سه موقعیت نیمه اول نتوانستند به خوبی استفاده کنند؛ اما تیم حریف با توجه به بازی که ارائه کرد به تک‌امتیاز دست یافت که مبارکشان باشد. ما دو امتیاز حساس  از دست دادیم که باید در  ادامه تلاشمان را بیشتر کنیم که  این دو امتیاز جبران شود.
سرمربی فجر افزود: در نیمه دوم فشردگی تیم حریف خیلی بیشتر شد و با هشت تا نه نفر دفاع می‌کردند.شاگردانم روش‌های مختلفی را جهت رسیدن به گل امتحان کردند؛ ولی غیبت دو بازیکن  تأثیرگذار (بابا محمدی و ایوب کلانتری) کاملاً مشهود بود و روی ارسال‌ها نتوانستیم ضربه‌های خوبی را بزنیم که اگر به نظر بنده بابا محمدی امروز حضور داشت می‌توانستیم به گل برسیم.
مهابادی ادامه داد: دوست داشتیم روی زمین فوتبال بازی کنیم؛ ولی آنچه کاملاً مشخص بود، دفاع چند لایه تیم حریف بود که اجازه بازی روی زمین را به ما نداد و ما تنها از کناره‌ها و پشت  دفاع می‌توانستیم  به گل دست یابیم که در نیمه دوم محقق نگردید و هرچه از چپ و راست ارسال کردیم با توجه به فشردگی دفاع تیم حریف  به نتیجه رسید.
مهابادی در خصوص تقویت تیم در نیم فصل دوم افزود: تیم ما جزو تیم‌های کم‌هزینه لیگ است و ما جهت تقویت تیم می‌بایست دو فاکتور بضاعت مالی باشگاه و نیازمان را لحاظ کنیم.
وی در خصوص داوری افزود: روی یکی صحنه در نیمه دوم اعتقاد به پنالتی دارم که البته باید فیلم بازی را دقیق ببینم اگر در آن صحنه من اشتباه کرده باشم، به تیم داوری خسته نباشید می‌گویم.
هفته سیزدهم رقابت‌ها روز جمعه همین هفته برگزار می‌شود و فجر باز هم در شیراز به میدان می‌رود. در این روز فجری‌ها میزبان بادران تهران هستند و قشقایی به بابل می‌رود برای مصاف با رایکا.