[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

روند کاهشی سزارین در بیمارستان حضرت زینب(س) شیراز، روزنامه شیراز نوین

رئیس بیمارستان بیمارستان حضرت زینب(س) شیراز خاطرنشان کرد: طی شش ماهه اول امسال با کاهش یک چهارمی زایمان‌های سزارین در این بیمارستان مواجه بودیم.
نوید امیدی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به انجام ٦ هزار و ٦٤٢ زایمان در بیمارستان حضرت زینب(س) شیراز  در سال گذشته، بیان کرد: این بیمارستان در شمار بیمارستان‌های تحت‌پوشش دانشگاه علوم پزشکی قرار دارد و تعداد مراجعه بیماران و مادران باردار پرخطر به آن بیش از سایر بیمارستان‌هاست.
او افزود: علی‌رغم اینکه تعداد زایمان‌های سزارین در این بیمارستان به دلیل مراجعه مادران باردار پرخطر بیش از سایر بیمارستان‌های دانشگاهی است اما طی دو سال گذشته با روند کاهشی نرخ سزارین در این بیمارستان مواجه هستیم.
رئیس بیمارستان‌حضرت زینب(س) شیراز  همچنین با بیان اینکه با کاهش ١٠ درصدی زایمان‌های سزارین در این بیمارستان در سال گذشته نسبت به سال ٩٦ روبرو بودیم، گفت: ماهانه حدود ٥٠٠ تا ٨٠٠ زایمان در این بیمارستان انجام می‌شود.
امیدی‌فر در خصوص چرایی استقبال مادران باردار از انجام زایمان‌های فیزیولوژی نیز خاطرنشان کرد: انجام زایمان‌های بدون درد به شرایط بیمار باز می‌گردد و البته رغبت انجام سزارین در مادران نخست‌زا در کشور باید کمتر شود که این امر مستلزم فرهنگ‌سازی و حمایت رسانه‌ها است.
او همچنین به مراجعه زیاد زنان باردار افاغنه به این بیمارستان هم اشاره و با تأکید بر اینکه به این دسته از مادران باردار نیز همانند همه مادران ایرانی خدمات ارائه می‌شود، گفت: طبق قانون به هر مادر بارداری که به بیمارستان مراجعه کند، خدمات می‌دهیم.
رئیس بیمارستان‌حضرت زینب(س) شیراز ادامه داد: یکی از معضلاتی که در حال حاضر بیمارستان با آن دست و پنجه نرم می‌کند وجود مادران اتباع بیگانه به ویژه افاغنه فاقد بیمه است اما در صورت داشتن پوشش‌های بیمه‌ای، هزینه رایگان و ناچیزی مانند مادران باردار ایرانی پرداخت می‌کنند.
امیدی‌فر با بیان اینکه اتباع خارجی فاقد بیمه در صورت بستری شدن در یکی از بخش‌های این بیمارستان شناسایی و در صورت امکان و دارا بودن شرایط به سازمان‌های بیمه‌ای هدایت می‌شوند، افزود: همچنین در صورت عدم بضاعت مالی، این دسته از افراد به مؤسسه حس مهر معرفی و هزینه بیماران زیر ١٦ سال از سوی آنها تأمین می‌شود.
او یادآور شد: اگر بیماری از اتباع بیگانه از این بیمارستان خدمات دریافت کند و دچار مشکل مالی و فاقد مدارک و پوشش بیمه‌ای باشد به کمیساریای عالی معرفی می‌شود و البته در بسیاری از موارد به ناچار بخشی از بار مالی این نوع بیماران به دوش بیمارستان می‌افتد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی