[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۹
  • دوره جدید

نبرد حساس صدرنشینان در مرودشت، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین: هفته نهم لیگ برتر فوتبال استان فارس پس‌فردا (جمعه) برگزار می‌شود و در حساس‌ترین مسابقه، دو تیم صدر جدولی در مرودشت به مصاف هم می‌روند. 
تیم صدرنشین استوک مرودشت در هفته هشتم رقابت‌ها موفق شد در شهرستان مُهر، تیم بُنتو اسیر مهر را شکست داده و با 19 امتیاز جایگاه خود در رتبه نخست را تثبیت کند؛ اما بنتو با این شکست 7 امتیازی و در رتبه نهم جدول باقی ماند.
تیم رده دومی‌ پدیده ستارگان آباده در زمین خود با دو گل کاروتک کازرون را شکست داد و 17 امتیازی شد. نماینده کازرون با این شکست 9 امتیازی باقی ماند و به رتبه هشتم سقوط کرد.
تیم ایمان سبز شیراز هم که با 14 امتیاز تیم سوم جدول بود، با نتیجه سه بر یک همشهری‌اش زاگرس را شکست داد و با 17 امتیاز جایگاه خود را حفظ کرد. زاگرس هم با 11 امتیاز به رتبه هفتم سقوط کرد.
هلال احمر گراش هم در شهر خود با سه گل لیدوما نورآباد را شکست داد. این تیم هم با 15 امتیاز در همان رتبه چهارم باقی ماند و لیدوما هم با تنها شش امتیاز جایگاه خود در رده دهم را تثبیت کرد!
ماهان نوین شیراز در زمین خود با نتیجه قاطع پنج بر یک تیم ته جدولی ایرانیان را شکست داد و با 11 امتیاز در رتبه پنجم جدول ایستاد. ایرانیان تاکنون هیچ امتیازی کسب نکرده و با کمترین گل زده و بیشترین گل خورده، در قعر جدول قرار دارد.
بالاخره در تنها دیداری که برنده نداشت، دیدار تیم‌های پرسپولیس شیراز و پادنا میمند با تساوی پرگل سه بر سه به پایان رسید. جایگاه این دو تیم هم در جدول تغییری نکرد و پرسپولیس با 11 امتیاز در رتبه ششم باقی ماند و پادنا هم با 6 امتیاز روی پله یازدهم متوقف شد.
پس‌فردا در هفته نهم رقابت‌ها به جز دیدار تیم‌های صدرنشین، پنج دیدار دیگر نیز در شهرهای شیراز، نورآباد، میمند و کازرون برگزار خواهد شد.
تیم ایمان سبز رده سومی ‌به کازرون می‌رود تا با پیروزی برابر کاروتک رده هشتمی، شانس خود را برای صدرنشینی امتحان کند. این تیم تنها در صورتی صدرنشین خواهد شد که بتواند با اختلاف 4 گل یا بیشتر میزبانش را شکست دهد و نبرد استوک و ستارگان هم با تساوی به پایان برسد. اما کاروتک در صورت کسب سه امتیاز خانگی و در صورت توقف سه تیم شیرازی ماهان نوین، پرسپولیس و زاگرس، توانایی سه پله صعود در جدول را خواهد داشت.
هلال احمر رده چهارمی‌ هم می‌تواند امیدوار باشد که در صورت کسب پیروزی در برابر تیم قعر جدولی ایرانیان و در صورت شکست پدیده ستارگان آباده در مرودشت و ایمان سبز شیراز در کازرون، به رتبه دوم جدول صعود کند. ایرانیان ته جدولی هم در صورت کسب سه امتیاز این مسابقه، نمی‌تواند این هفته صعودی را در جدول تجربه کند؛ اما بدون شک کسب این پیروزی تأثیر مثبت زیادی در آینده این تیم خواهد داشت. اتفاقی که با توجه به وضعیت فعلی این تیم بسیار بعید به نظر می‌رسد.
ماهان نوین رده پنجمی‌ هم این هفته صعودی را در جدول تجربه نخواهد کرد. این تیم به میمند می‌رود تا با کسب سه امتیاز، خود را به رتبه‌های بالای جدول نزدیک کند. اما میمند این شانس را دارد که با کسب سه امتیاز خانگی و در صورت شکست لیدوما در نورآباد برابر بنتو، یک پله صعود در جدول را تجربه کند.
تیم‌های زاگرس و پرسپولیس شیراز یکی از شهرآوردهای پرتعداد این فصل را فردا برگزار خواهند کرد. دو تیمی ‌که در جدول مسابقات با یکدیگر هم امتیاز و همسایه هستند و تنها یک اختلاف تفاضل گل آنها را از هم جدا کرده. زاگرس با پیروزی در این بازی می‌تواند دو پله صعود کند و پرسپولیس هم توانایی یک پله صعود با کسب پیروزی یا حتی تساوی را خواهد داشت.
اما بدون شک حساس ترین و جذاب ترین بازی هفته، در ورزشگاه تختی مرودشت برگزار می‌شود. جدال بین بهترین خط حمله و بهترین خط دفاع مسابقات. استوک 19 امتیازی با 4 گل خورده و میانگین تنها نیم گل خورده در هر مسابقه در رتبه نخست قرار دارد و ستارگان آباده با 20 گل زده (میانگین عالیِ دو و نیم گل زده در هر بازی) و با 17 امتیاز دوم است. آباده ای‌ها با هر نتیجه ای که در بازی فردا پیروز شوند، صدر جدول را از میزبان خود خواهند گرفت. اما استوک طبیعتاً در زمین خود شانس بیشتری برای پیروزی دارد و در صورت کسب سه امتیاز ممکن است اختلاف خود با تیم دوم را به 5 امتیاز افزایش دهد و این یعنی گامی ‌بلند به سوی قهرمانی.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی