[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

معاون قضایی دادگستری فارس: خط قرمز در طرح تحول قوه‌قضائیه وجود ندارد، روزنامه شیراز نوین

معاون قضایی دادگستری فارس گفت: هیچ موضوعی در طرح تحول قوه قضائیه خط قرمز نیست و همه مسائل مورد بازنگری مجدد قرار گرفته و جامعه در حال مشاهده ثمراث آنهاست.
سید عبدالنبی نجیبی چهارشنبه ٢٢ آبان در آیین افتتاحیه سی‌و‌سومین همایش اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری کشور که به میزبانی کانون وکلای دادگستری استان فارس در شیراز در حال برگزاری است، گفت: قوه قضائیه در آستانه تحول قرار دارد و تمام اندیشه مسئولان این قوه بر ایجاد طرح نو و نگاهی دوباره به ساختار و عملکردهاست.
معاون قضایی دادگستری فارس همچنین با بیان اینکه احیای حقوق عامه از دیرباز در قوه قضائیه در دستور کار قرار گرفته و در دادسراهای کشور معاونتی تحت عنوان احیای حقوق عامه تشکیل شده است، گفت: احیای حقوق عامه به وسیله دستگاه قضایی تنها با تصمیمات قضایی میسر نیست و می‌طلبد مجموعه وکلا و دیگر ارکان قضایی کمک کنند.
نجیبی ادامه داد: در راستای حراست از حقوق عامه نه تنها در مقابل کانون وکلا نیستیم که در کنار آنها قرار داریم و وکلا باید کمک کنند تا دستگاه قضایی در امر احیای حقوق عامه قدم بردارد، چرا که بی‌واسطه وکیل ملت هستند.
او با تأکید بر اینکه احیای حقوق عامه با توسعه کمی و کیفی نهاد وکالت امکان‌پذیر است، عنوان کرد: این موضوع تنها در وکالت معاضدتی، تسخیری و اقدامات دیگ انجام نخواهد شد، بلکه معتقدیم که باید ارتقاء در کارکرد ساختاری و رفتاری نهاد وکالت برای احیای حقوق عامه ایجاد شود.
معاون قضایی دادگستری فارس با بیان اینکه باید دید که تا چه میزان مردم از قوه قضائیه و نهاد وکالت اعتماد دارند، گفت: تعارف نداریم در هر دو جای قضیه مواردی وجود دارد که باید آنها را رفع کنیم، باید خودمان را با رضایت مردم دائما مورد سنجش قرار دهیم.
نجیبی اضافه کرد: بی‌انصافی‌هایی در حق دستگاه قضایی روا می‌شود که پسندیده نیست و البته باید صادقانه از مردم برای حل و فصل آنها کمک بخواهیم و برخی از آسیب‌ها را بپذیریم.
او با بیان اینکه هیچ کسی خانه خود را نازیبا و نامرتب نمی‌خواهد، خاطرنشان کرد: نقد دلسوزانه پسندیده است اما اگر کسی از وکلا و مسئولان قضایی نسبت به این موضوع به دید عناد نگاه کند، کاری قبیح است.
معاون قضایی دادگستری فارس با تأکید بر اینکه از هر گونه پیشنهادی که توسط وکلا و نهاد وکالت برای احیای حقوق عامه ارائه شود، استقبال خواهیم کرد، خواستار فراهم شدن زمینه صدور پروانه تخصصی وکلا شد و گفت: پروانه‌های تخصصی به وکلا براساس تحصیلات آکادمی داده شود.
نجیبی عنوان کرد: مجموعه کانون وکلا و مرکز وکلا نباید بنشینند تا یک شاکی بیاید و از یک وکیل شکایت کند، بنابراین پیشنهاد می‌شود که یک واحد مستقل برای پایش مدام رفتار وکلا ایجاد شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی