[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

راه‌اندازی فوق‌تخصصی‌ترین کلینیک درد خاورمیانه در شیراز ، روزنامه شیراز نوین

تخصصی‌ترین مرکز کلینیک درد  کشور در شیراز راه‌اندازی شد. به گزارش روابط عمومی کلینیک  فوق‌تخصصی درد ناب، دکتر حبیب الله ذاکری با تشریح فعالیت این مرکز فوق تخصصی گفت: برحسب نیاز امروز جامعه پزشکی  در زمینه دردهای مفاصل، سردرد‌های‌مزمن وانواع بیماری‌های سرطانی این کلینیک به عنوان یکی از تخصصی‌ترین مراکز درد؛ در خاورمیانه راه‌اندازی شده و قرار است به بیماران خود خدمات فوق‌تخصصی ارائه دهد.
این فوق تخصص کنترل و درمان درد و درمان درد با اعلام اینکه متخصصان کلینیک درد ناب  با استفاده از روش‌های نوین علمی درد‌های مزمن بیماران را علت‌یابی و درمان می‌کنند، افزود: این مرکز به عنوان تخصصی‌ترین مرکز به بیماران خدمات تخصصی در زمینه کنترل درد ارائه وادامه زندگی را برای آنان آسان ‌می‌کند.
ذاکری افزود: در این کلینیک ابتدا به کمک آزمایش، عکسبرداری، ام آر آی، نوار عصب و دیگر روش‌های پاراکلینیکی به صورت فوق‌تخصصی عامل ایجاد‌کننده درد شناسایی و سپس نسبت درمان  قطعی درد اقدام می‌شود.
وی گفت: برای هر بیمار با توجه  به شدت درد وعامل ایجادکننده آن، مراحل درمانی مختلفی از تجویز دارو تا روش‌های غیرتهاجمی تزریق کنار عصب آسیب دیده و یا بافت ملتهب انجام می‌شود.
در ادامه دکتر محمد رادمهر این  فوق تخصص کنترل و درمان درد تأکید کرد: در این مرکز علاوه بر درمان دردهای سمپاتیکی مانند قطع عضو، دردهای بیماران دیابتی درد‌های‌سر وصورت وهمچنین دردهای ستون فقرات بیماران بدون جراحی درمان‌ می‌شوند.
این  فوق تخصص کنترل و درمان درد با بیان اینکه  گاهی  بیمارانی هستند که دچار آرتروز ستون فقرات یا شانه‌ای هستند که هنوز به شرایط عمل نرسیده و با درد شدیدی مواجه بوده‌اند، گفت: بیهوشی و عمل جراحی باز برای این افراد و بیماران که دارای مشکلات قلبی‏، کبد و نارسایی کلیه هستند پرخطر است و باید عمل جراحی بدون بیهوشی و بستری انجام دهند‎‎‎‎، بنابراین این موارد برای درمان این نوع بیماران  با استفاده از جدیدترین روش علمی آنان را درمان‌می‌کند.
ذاکری اضافه کرد: بیماران بدون هیچ‌گونه محدودیت سنی ‌می‌توانند درمان خود را در این مرکز ادامه دهند.
این فوق‌تخصص کنترل و درمان درد  با بیان اینکه تیم فوق‌تخصصی کلینیک درد این ادعا را  دارد تا کیفیت زندگی برای بیماران بهتر شود، گفت: بیماران تحت‌درمان به دلیل دردهای ناشی از درمان بیماری‏، زندگیشان مختل و متوقف ‌می‌شود، همین موضوع باعث ‌می‌شود تا کمتر به درمان فکر کنند. اما با درمان‌هایی که ما در کلینیک درد انجام‌ می‌دهیم موجب ‌می‌شویم تا بیمار راحت‌تر درمان شود.
وی یادآور شد: این مرکز فوق‌تخصصی قراراست بخش توسعه‌ای‌ خود را با حضور اساتید پزشکی راه‌اندازی کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی