[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۳
  • دوره جدید

نیاز بانک خون بیمارستان‌ها‌ در وضعیت بحرانی است، روزنامه شیراز نوین

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه در وضعیت بانک خونی بیمارستان‌های‌شیراز در وضعیت بحرانی قرار دارد، گفت: چنانچه این مهم ادامه داشته‌باشد تعدای از بیماران با مشکل مواجه ‌می‌شوند.
دکتر علی اکبری در گفت وگو با شیراز نوین نیاز امروز بانک خون بیمارستان‌های ‌این دانشگاه را در وضعیت بحرانی اعلام کرد واظهارداشت: هم اینک بیمارستان‌ها ‌به تمام فرآورده‌های ‌خونی برای نجات جان بیماران نیاز مندتر از گذشته است. به همین‌منظور شهروندان در صورت داشتن شرایط اهدا خون برای نجات جان بیماران بشتابند. وی  مشارکت شهروندان در اهدا خون و دلیل اهمیت فرهنگ اهدا خون در استان فارس را ضروری توصیف کرد وگفت: با توجه به اینکه شیراز به عنوان قطب‌های‌پزشکی جنوب کشور محسوب ‌می‌شود در ارائه خدمات به بیماران‌سرطانی و پیوندی در کشور پیشرو است به همین‌منظور، بیشترین نیاز به خون را بعد از تهران در کشور به خود اختصاص داده است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان این‌که  براساس آمارها روزانه در فارس 500 واحد خون توسط  مردم اهدا می‌شود، اظهار کرد: هر واحد خون به سه‌برابر حجم آن فرآورده‌های خونی شده و در اختیار بیماران قرار می‌گیرد. این متخصص بیهوشی  با دعوت از مردم برای مشارکت در این عمل انسان‌دوستانه اهدا خون، گفت: در هر سال آقایان 4 بار و بانوان 3بار مجاز به اهدای خون هستند و خون از دست رفته بدن دو روز پس از اهدای خون توسط بدن ساخته و جایگزین می‌شود. وی یادآور شد: امروز نیاز درمانی استان فارس براین است که افراد واجدالشرایط با مراجعه به پایگاه‌های ‌اهدا خون در این امر خداپسندانه شرکت کرده و برای نجات جان بیماران خون خود را وقف کنند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی