[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۱
  • دوره جدید

اکبری: روند تدریجی افزایش قیمت بنزین، مردم را آماده می‌کرد، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: اگرموضوع مدیریت مصرف سوخت با کار کارشناسی بیشتر و با آگاهی و آمادگی مردم صورت می‌گرفت و روند تدریجی داشت، جامعه دچار شوک نمی‌شد.
علی اکبری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری جلسه‌ درس خارج فقه درباره‌ مسائل پیش‌آمده پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت گفت: دولت در افزایش تدریجی قیمت حامل‌های انرژی تأخیر 6 ساله داشته است.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی‌ تصریح کرد: قانون هدفمندی یارانه‌ها به دولت اختیار داده است که نسبت به افزایش یارانه‌ها و افزایش تدریجی قیمت حامل‌های انرژی تصمیم بگیرد. این اختیار اگر درست انجام می‌شد و افزایش قیمت حامل‌های انرژی تدریجاً انجام می‌گرفت، امروز این شوک  باعث اعتراض و عصبانیت مردم نمی‌شد.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی‌ با تأکید براین که مقام معظم رهبری همواره پشتیبان سران قوا بوده‌اند، مطرح کرد: اگرموضوع مدیریت مصرف سوخت با کار کارشناسی بیشتر و با آگاهی و آمادگی مردم صورت می‌گرفت و روند تدریجی داشت؛ جامعه دچار این شوک نمی‌شد و آمادگی لازم را داشت.
وی ادامه داد: نمایندگان مجلس با توجه به مکاتبات و تماس‌های فراوان مردم در حوزه انتخابیه و اعتراضاتی صورت گرفته بود؛ مطلع شدند که اعتراضات برخی از مردم دچار آشوب، بهره‌برداری و سوءاستفاده معارضین شد. مخالفان نظام از این آشوب سوءاستفاده کردند و به اموال عمومی ‌آسیب رساندند.
اکبری با بیان اینکه حدود 990هزار میلیارد تومان یارانه پنهان داده می‌شود که این یارانه پنهان هم عمدتاً در حوزه انرژی است، مطرح کرد: در حوزه انرژی کسانی که چندین خودرو دارند، چند خانه، استخر و جکوزی دارند و ساختمان‌های متعدد دارند، در واقع 16 برابر کسی سهم می‌برند که یک موتورسیکلت و خودروی معمولی دارد. این فاصله  بسیار زیاد است.
این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: دولتمردان و مسئولان نظام با همکاری یکدیگر نباید اجازه دهند اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت بر قیمت کالاهای اساسی تأثیر بگذارد و تلاش کنند که از افزایش قیمت‌ها به صورت نظارت شده جلوگیری شود. عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ‌با بیان اینکه در موضوع حامل‌های انرژی، کشور گرفتار دلالی، سوداگری و حتی قاچاق سوخت شده بود، تصریح کرد: دولت الان آن مأموریتی که برای خودش مصوب کرده است برای این که این مبلغ را به اقشار کم‌درآمد و ضعیف جامعه از محل درآمد این افزایش قیمت بدهد را به خوبی ایفا کند و جدی بگیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی