[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۳
  • دوره جدید

فرمانده بسیج: نیروهای امنیتی با سعه‌صدر با اتفاقات اخیر برخورد کردند ، روزنامه شیراز نوین

سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در نشستی خبری که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، در پاسخ به پرسشی درباره تجمعات اعتراضی برگزار شده در برخی نقاط کشور در پی اجرای مصوبه سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین گفت: حوادث اخیر به دو بخش تقسیم می‌شود؛ یک بخش آن اعتراض مردم به شیوه و زمان افزایش قیمت سوخت است که توسط مردم هم اعلام شد و این اعتراض باید شنیده شود، چون در کشور ما آزادی وجود دارد و مردم می‌توانند نظرات خود را اعلام کنند. اما بخش دیگر شرارت‌ها و اقدامات خرابکارانه‌ای بود که انجام شد.
وی افزود: در عصر روز شنبه کانون‌های شرارت و دستبرد به اموال مردم ایجاد شد؛ اما این بار هم توطئه آمریکا شکست خورد. آنها می‌خواستند این پروژه را در سال ۹۷ اجرا کنند که موفق نشدند. منافقین در کشور ما دارای هسته‌هایی هستند و در سایر کشورها هم مزدوران و منافقین وابسته به آمریکا به منافع ملت‌ها ضربه می‌زنند. در کنار این‌ها شاید گروه‌های شکست خورده ای مانند سلطنت‌طلب‌ها هم به میدان آمده باشند.
رئیس سازمان بسیج تأکید کرد: البته تمام این اقدامات با هوشیاری مردم ناکام ماند و مردم ما با این افراد و گروه‌ها همکاری نکردند. عوامل اصلی این تحرکات شناسایی و دستگیر شده اند و نیروهای امنیتی با سعه صدر با این اتفاقات برخورد کردند و در بسیاری جاها هم مردم خودشان با این عوامل برخورد کردند.
سردار سلیمانی اظهار کرد: بسیج به عنوان نیروی مردمی ‌پشتیبان همه دستگاه‌های نظام است و شبکه‌های مردمی ‌همیشه در امتداد دستگاه‌های مسئول قرار می‌گیرند. اگر نیروی انتظامی ‌هم در این موضوع نیاز به کمک داشته است، بسیج در حد توان به ناجا کمک کرده است. اگر جایی لازم بوده است بنابر مصوبه شورای تأمین استان‌ها بسیج وارد عمل شود، با اقتدار وارد عمل شده و در آینده هم همین‌طور خواهد بود.
سردار سلمیانی که به مناسبت سالگرد تأسیس بسیج مستضعفین سخن می‌گفت، در بخشی از سخنانش با اشاره به فرارسیدن چهلمین سالگرد فرمان تشکیل بسیج از سوی امام خمینی(ره) اظهار کرد: امروز همه کشور‌های اسلامی ‌با خدمات بسیج آشنا هستند. بسیج گسترده‌ترین شبکه مردمی ‌است که توانسته در صحنه‌های مختلف در قالب رسالت‌های گوناگون به ضرورت‌ها و نیازهای کشور پاسخ دهد و به الگویی برای کشورهای مسلمان و ملت‌های آزاده تبدیل شده ‌است. امروز بسیج به عنوان یک شبکه مردمی ‌به تحقق جنبه‌های مخالف مردم سالاری دینی و اسلامی‌ کمک می‌کند. وی افزود: چهلمین سالگرد تأسیس بسیج با صدور بیانیه گام دوم رهبر انقلاب مصادف است. این بیانیه یک سند راهبردی برای تکمیل موفقیت‌ها و کامیابی‌ها است و بسیج خود را آماده می‌کند تا با محوریت نوجوانان و جوانان تلاش‌هایی را در به منصه ظهور رساندن بیانیه گام دوم انجام دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی