[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

فارس بارش‌های‌قابل توجهی را تجربه خواهد کرد ، روزنامه شیراز نوین

براساس نقشه‌های سازمان هواشناسی همچنان فعالیت سردچال قطبی در کشورمان ادامه دارد و بارش‌ها در اغلب مناطق ادامه دارد که در ارتفاعات این بارندگی‌ها به‌صورت برف پیش‌بینی شده است.
به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، کارشناسان سازمان هواشناسی با توجه به نقشه‌های ماهواره‌ای پیش‌بینی کرده‌اند سامانه بارشی مستقر در کشور همچنان فعال است و بارندگی‌ها در اغلب نقاط کشور ادامه دارد.
براساس این پیش‌بینی‌ها دوشنبه ۲۷/8/۹۸ اغلب نقاط ایران آسمانی ابری دارند و مناطق مرتفع شاهد بارندگی هستند، به این ترتیب آسمان استان‌های شمال‌غرب، غرب و جنوب‌‌غرب ایران پدیده متراکم ابر همراه با بارندگی دارند و در مناطق مرتفع این بارندگی‌ها به‌صورت برف پیش‌بینی شده است.
در همین حال، کارشناسان این سازمان پیش‌بینی کرده‌اند از اواخر امروز سه‌شنبه ۲۸/8/۹۸ فعالیت این سامانه در نوار غربی کشورمان کاهش یافته، اما سرعت حرکت ابرها عاملی است تا بارش‌های بیشتری را در مرکز و نوار شرقی ایران تجربه کنیم. به‌عنوان مثال اصفهانی‌ها نخستین برف پاییزی امسال خود را تجربه کردند به‌صورتی که ارتفاعات جنوب شهر اصفهان کاملاً سفیدپوش شد و دیروز بارش برف در این شهر ادامه داشته و هوای اصفهان سردتر می‌شود. بر همین اساس دوشنبه ساکنان استان‌های چهارمحال و بختیاری، آذربایجان شرقی و غربی، زنجان، قزوین، کهگیلویه و بویراحمد، سمنان، تهران و دامنه‌های البرز شاهد بارش‌ برف هستند که در مناطق مرتفع این مناطق بارش‌ها سنگین‌تر است. از سوی دیگر ساکنان شهرستان‌های، امیدیه، بوشهر، شیراز و بندرعباس دیروز بارندگی‌های قابل توجهی را تجربه می‌کنند که در بوشهر احتمال آب‌گرفتگی معابر به‌دلیل بارش‌های سنگین دور از انتظار نیست. 
کارشناسان سازمان هواشناسی برای بخش‌هایی از استان خوزستان بارش‌های پراکنده و سبکی را پیش‌بینی کرده‌اند، اما در بخش‌های جنوبی این استان آسمان غبارآلود پیش‌بینی شده است و ساکنان امیدیه، بندر امام و ماهشهر نیز همین شرایط را تجربه می‌کنند.
در این زمینه پلیس راهنمایی و رانندگی نیز با اشاره به شرایط جوی حاکم در اغلب مناطق کشور اعلام کرد: اگرچه بارش‌ها در بیشتر محورهای مواصلاتی کشور ادامه دارد، اما براساس تلاش و برنامه‌ریزی انجام‌شده در تمامی محورهای مواصلاتی تردد ادامه دارد و مشکل خاصی گزارش نشده است. پلیس راهور در ادامه ضمن توصیه به رانندگان برای تغییر برنامه تردد‌های غیرضروری خود درمحورهای مواصلاتی از رانندگان خواست تا علاوه‌‌بربه‌همراه داشتن تجهیزات زمستانی هنگام تردد در محورهای مواصلاتی دقت عمل بیشتری در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی داشته‌باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی