[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

معاون استاندار فارس: افزایش قیمت کالاها ممنوع است، روزنامه شیراز نوین

ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با تأکید بر اینکه افزایش قیمت تمامی کالاها متأثر از افزایش قیمت بنزین ممنوع است و با متخلفان برخورد قاطع صورت‌می‌گیرد، گفت: تاکنون اصناف و اتحادیه‌های صنفی همکاری خوبی داشته‌اند و هیچ گزارشی مبنی بر گران فروشی مطرح نشده است.
یدالله رحمانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس تأکید وزیر کشور و به منظور نظارت بر بازار به صورت مستمر و روزانه کارگروه تنظیم بازار استان تشکیل جلسه داده است.
وی ادامه داد: در این جلسات تمهیدات لازم برای نظارت بر بازار و عدم افزایش قیمت کالاها پیش‌بینی شده و تلاش‌می‌کنیم تا مردم آرامش خاطر داشته باشند.
معاون استاندار فارس تأکید کرد: مردم هیچ نگرانی مبنی بر اینکه افزایش قیمت بنزین بر سایر کالا نیز تاثیرگذار باشد، نداشته‌باشند چرا که با تمهیدات پیش‌بینی شده اجازه افزایش قیمت کالاها را نخواهیم داد.
رحمانی افزود: در کارگروه تنظیم بازار استان فارس مقرر شد سازمان صنعت، معدن و تجارت اطلاع‌رسانی مناسب را در همه ابعاد موضوع به مردم داشته باشد و بازرسان این سازمان به صورت مستمر در بازار حضور داشته و با گران‌فروشی برخورد کنند.
وی ادامه داد: خوشبختانه تا کنون اصناف و اتحادیه‌های صنفی همکاری خوبی داشته‌اند و هیچ گزارشی مبنی بر گران فروشی مطرح نشده است.
معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری فارس گفت: در این مدت سعی کرده ایم قیمت و نحوه عرضه تمام کالاها به خصوص کالاهای اساسی را رصد کنیم. در خصوص عرضه مرغ به بازار تمهیدات لازم پیش‌بینی شده و در واحدها و کشتارگاه‌های‌مرغ مشکلی وجود ندارد و عرضه مرغ به روال عادی در بازار در حال انجام است. تلاش بر این است که تیم‌های‌بازرسی و نظارتی به طور مستمر در بازار حضور داشته‌باشند و مشکلات را بررسی و نسبت به حل آن اقدام کنند.
معاون استاندار فارس گفت: در بحث فرآورده‌های‌دامی هیچ مشکلی در بحث تولید وجود ندارد و تمهیدات لازم برای عرضه آن به بازار پیش‌بینی شده تا مشکلی در این زمینه نداشته‌باشیم. بسیاری از واحدهای دامی بیش از ظرفیت تولید کردند تا کمبودی در بازار وجود نداشته‌باشد. وی ادامه داد: وضعیت بازار به طور مستمر رصد می‌شود و اگر با کمبود کالا مواجه شویم از مجاری مربوطه پیگیری‌می‌شود تا کمبودی وجود نداشته‌باشد. آرد مورد نیاز نانوایی‌های‌استان نیز تأمین شده است و تمهیدات لازم پیش‌بینی شده تا نانوایی‌ها‌پخت مورد نیاز مردم را انجام دهند که نانوایی‌ها‌طبق روال عادی در حال ارایه خدمات به مردم هستند. رحمانی اظهارکرد: در زمینه عرضه سایر کالاها از جمله برنج و شکرنیز تمهیدات لازم صورت گرفته و مشکلی در این زمینه وجود ندارد. هماهنگی‌های ‌لازم با شرکت‌های ‌پخش کالا صورت گرفته تا شبکه توزیع را مدیریت کنند.
معاون استاندار فارس از مردم خواست هرگونه گزارش تخلف در ارتباط با قیمت کالاها را از طریق سامانه ۱۲۴ اعلام کنند تا بازرسان این موضوع را پیگیری و با تخلفات برخورد کنند. در بحث بازرسی در بازار، تیم‌های‌نظارتی سازمان صنعت، معدن و تجارت و بازرسان اصناف و اداره کل تعزیرات حکومتی فعال هستند و از ظرفیت بسیج اصناف نیز در این زمینه استفاده شده است.
وی ادامه داد: در جلسات کارگروه تنظیم بازار بر ممنوعیت افزایش قیمت کالا تأکید کردیم که نظارت لازم در این زمینه صورت ‌می‌گیرد. هرجا نیاز باشد اکیپ‌های‌برای بررسی و برخورد با تخلفات احتمالی اعزام ‌می‌شوند. در بحث سوخت مورد نیاز پمپ بنزین‌ها ‌نیز پیش‌بینی لازم صورت گرفته که در صورت حفاظت نیروی انتظامی از جایگاه‌های‌سوخت، فعالیت مستمر را داشته‌باشند.
وی ادامه داد: امیدواریم با کمک و همراهی مردم بتوانیم روند تأمین و توزیع کالاهای اساسی و نظارت بر قیمت آن‌ها‌را کنترل کنیم تا آرامش بر جامعه حاکم باشد.
اعتراض‌ها‌به اصلاح قیمت بنزین که براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوت داشت. در برخی شهرها این اعتراض‌ها‌تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه شد. محدودیت دسترسی و تردد در روز شنبه، این نگرانی را در برخی شهروندان شیرازی برانگیخته بود که شاید مواد غذایی به موقع در اختیار آنها قرار گیرند.  علی ربیعی سخنگوی دولت، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری و محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از شامگاه جمعه تاکنون در اظهارنظرهایی جداگانه تأکید کرده اند که موضوع تغییر بهای بنزین مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا و تصمیم همه اجزای نظام است.
همچنین دولت با توجه به دغدغه هایی که درباره معیشت مردم وجود دارد موظف است تا تمام پولی که از این مسیر به دست‌می‌آید در قالب یارانه ای جداگانه به حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم ایران پرداخت کند و مهم‌ترین مسئله دولت در این اصلاح قیمت ، اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم بوده است.
دولت تأکید کرده است که به سرعت سازو کار پرداخت یارانه اصلاح قیمت بنزین اعلام ‌می‌شود و ۶۰ میلیون ایرانی از آن بهره‌مند خواهند شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی