[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

نمی‌توانید مدیریت کنید، بسیج آماده حضور در میدان است، روزنامه شیراز نوین

ایسنا-فارس نماینده ولی فقیه در استان فارس تصریح کرد که اگر شورای تأمین این استان نمی تواند اغتشاشات را جمع کند، فردا شخصاً و به همراه بسیج به میدان خواهم آمد.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام ظهر دوشنبه 28 آبان در جمع گروهی از علما و بسیجیان استان فارس در شیراز تأکید کرد که یکشنبه شب و دیروز به شورای تأمین و مسئولان امنیت فارس تصریحاً اعلام کرده است که یا شورای تأمین قادر به جمع کردن عده قلیل اغتشاش گران است یا از فردا شخصاً وارد میدان خواهد شد.
وی با اشاره به آمادگی بسیجیان انقلابی، خطاب به اغتشاشگران گفت: ما انقلاب، دیانت، اسلامیت خود را حفظ خواهیم کرد، رضاخان با تمام قلدری‌اش نتوانست عمامه از سر آخوند بردارد، شما چه جایگاهی دارید که ‌می‌گویید آخوند باید برود؛ هر آخوندی دزدی کند من و افراد انقلابی اولین دشمن او هستیم اما نمی‌نشینیم که هر کس هر کار خواست بکنند.
به گزارش ایسنا، امام جمعه شیراز گفت: امروز مسئله اصلی مشکلاتی است که به لحاظ مالی و جانی متوجه همه شهروندان شده است؛ بسیاری از کسانیکه در میدان حضور داشتند اعتقاد دارند که عوامل اصلی اغتشاشات شیراز، شیرازی و حتی استان فارسی نیستند.
او با بیان اینکه ادامه وضعیت کنونی به معنای به خطر افتادن جان و مال شهروندان و با مشکل موجه شدن زندگی روزمره مردم، موضوع مهم آنست که با این وضعیت چه باید کرد، تحلیل اینکه دلیل بروز این وضعیت چیست طولانی خواهد بود و امروز هم فرصت تحلیل نیست، امروز اگر کسی کوتاهی کرده نباید برگردد و خودش را توجیه کند، باید بگوید که کارم را درست انجام نداده ام اما جبران‌می‌کنم.
امام جمعه شیراز با تصریح اینکه همه در این نظر که هیچ یک از اتفاقات و حوادث اخیر در شیراز و دیگر نقاط اعم از تخریب اموال و آتش زدن‌ها درست نیست، گفت: مهم‌ترین کار امروز آنست که جلوی کار غلط گرفته شود؛ دیشب تصریحاً در شورای تأمین گفتم که اگر نمی‌توانید بگویید تا خودمان اقدام کنیم.
او اضافه کرد: اگر آنهایی که مسئولیت مستقیم دارند‌می‌توانند باید اقدام لازم را انجام دهند زیرا مردم و بسیجیان که از مردم هستند مسئولیت مستقیم ندارند، اما اگر نمی‌توانند، خودمان ‌می‌دانیم که چه بکنیم.
نماینده ولی‌فقیه در فارس با بیان اینکه برای این فرض که شاید نقطه ضعفی در مدیریت موضوع وجود دارد، تأکید کرد که هر زمان در کشور چنین مواردی حادث شده، بسیج به میدان آمده و موضوع را حل کرده است؛ امروز هم بهترین راه برای پیشبرد سامان مند مسائل امنیتی، استفاده از ظرفیت بسیج است.
او از مسئولان بسیج خواست که نیروهای درون خود را فراخوانده و ساماندهی کنند و با تصریح اینکه نیروهای انقلابی و دلسوز نظام در بسیج حاضر هستند، گفت: بسیج جایی است که قانون پیش‌بینی کرده و من هم به شورای تأمین گفته ام که اگر نمی‌توانید کار را بسپارید به ما.
امام جمعه شیراز گفت: آنهایی که در صدد تخریب و بر هم ریختن شهر هستند، کسانی‌که قرآن را در مدرسه کازرون سوزانده‌اند، کسی که مسجد را آتش ‌می‌زند و غارت‌ می‌کند، یعنی هیچ کس را و قرآن و اسلام را قبول ندارد؛ هر کس که یک کلمه از خدا و دین خدا شنیده باشد و باور داشته‌باشد، چنین کاری را نمی‌کند. کسی که چنین کارهایی را انجام ‌می‌دهد با اصل موجودیت اسلام و مسلمانان مشکل دارد.
نماینده ولی‌فقیه در فارس تصریح کرد: انتظار ما از شورای تأمین استان برخورد با این عوامل است؛ بحث ما در مورد بنزین نیست، بحث اینست که مسجد را آتش ‌می‌زنند، زورشان به طلبه‌ای ‌رسیده که همه زندگیش ماهیانه 600 هزار تومان است؛ اینها با دین خدا مشکل دارند؛ ‌می‌گویند چرا راه شهدا را ادامه‌ می‌دهید، چرا پای دینتان ایستاده‌اید، چرا پای نظام اسلامی ایستاده‌اید، انتظار از مدیران امنیتی شهر اینست که مواجهه درست و قانونی و محکم داشته‌باشند.
وی با بیان اینکه تاکنون هرچه به ذهنش رسیده در مسیر حل مشکلات پیش آمده، انجام داده است، گفت: اعلام کرده و‌می‌کنم که اگر‌ می‌توانند، بسم الله، اگر نه بسیج و عاشقان نظام و انقلاب و دلسوزان حاضر به حضور در میدان هستند.
امام جمعه شیراز گفت: ما انقلاب، دیانت و اسلامیت را حفظ ‌می‌کنیم، رضاخان با آن قلدری که داشت نتوانست عمامه از سر آخوند بردارد، اینها ‌می‌گویند آخوند باید برود، شما چه کاره هستید؟ هر آخوندی که دزدی کرد من اولین دشمن او خواهم بود، بسیج و عاشقان نظام اسلامی هم دشمن او هستند؛ اما اینکه تابلوی بسیج را پایین‌ می‌کشند، غلط می‌کنند، نمی‌نشینیم که هرکس هر کار دلش خواست بکند.
او تصریح کرد: لیدرهای این جریان که انحراف فکری دارند، تعداد بسیار معدودی هستند، عده‌ای‌هم در این میان هستند که موج هیجانات آنها را همراه کرده است، این گروه را‌می‌توان ارشاد و توجیه کرد اما با لیدرها باید برخورد شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس، تصریح کرد: یا شورای تأمین استان‌می‌تواند مسئله را جمع کند، یا از فردا خودم وارد معرکه ‌می‌شوم، اگر مدیری در این مسیر سرد باشد، خودش را نشان خواهد دارد؛ ما برای دفاع از دین و اسلامیت و نظام اسلامی از جان خود نمی‌ترسیم؛ ضعف مدیریت‌ها‌ هم به موقع حل‌می‌شود اما امروز اصل پایان دادن به این مسائل است.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه بارها گلایه خود را از مدیرانی که خدا و دین را در نظر نمی‌گیرند مطرح کرده است و فرد توجیه گر ضعف برخی از مدیریت‌ها ‌نیست، گفت: ما یک بار مثل سال 88 باید به میدان بیاییم و این مسائل به‌وجود آمده را محکوم کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان فارس در عین حال تأکید کرد که اصلاح درون ساختار اگر انجام نشود، در آینده هم بیشتر چنین خطرهایی به سراغ ما خواهد آمد لذا بعد از پایان دادن به اغتشاشات، باید به فکر اصلاح درون ساختار بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی