[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۳
  • دوره جدید

تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری به ۲۵۵ هزار نفر رسید، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار از شناسایی ۱۲۰۰ بنگاه دارای مشکل خبر داد و گفت: تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری با کاهش سه درصدی به ۲۵۵ هزار نفر رسیده است.
کریم یاوری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس آمارها تا پایان شهریور ماه ۱۲۰۰ بنگاه دارای مشکل شناسایی شد و مشکلات آنها در کارگروه‌های استانی تسهیل و رفع موانع تولید مورد حل و فصل قرار گرفت.
وی افزود: وزارت کار صیانت از نیروهای کار شاغل در بنگاههای اقتصادی را برعهده دارد و به همین منظور در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مشکلات بنگاه‌ها را به دقت و با جدیت رصد و در جهت حل و فصل آنها گام برمی‌دارد. مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار در عین حال از حفظ ۲۰۰ هزار فرصت شغلی در شش ماهه امسال خبر داد و گفت: با همراهی بنگاه‌های اقتصادی، کارگران و کارفرمایان و همکاری بانک‌ها و بیمه‌ها و حمایت و پیگیری مسئولان استان‌ها از ریزش ۲۰۰ هزار نیروی کار در کشور طی شش ماهه نخست امسال جلوگیری شد. وزارت کار در گام اول بر حفظ اشتغال موجود در بنگاه‌ها و جلوگیری از خروج نیروهای کار و در گام بعد در صورت تداوم مشکل بر همکاری وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های صادر کننده مجوز فعالیت بنگاه برای حل مشکلات تأکید دارد.
وی درباره مشکلات بنگاههای تولیدی اظهار کرد: در حال حاضر نقدینگی تنها مشکل بنگاه‌ها نیست و مسایلی از جمله بالا بودن هزینه تولیدی، انباشت محصول و برخی سوءمدیریت‌ها در مشکلات بنگاه اثرگذار بوده است. علاوه بر این واحدهای تولیدی با مشکلاتی همچون واردات بی‌رویه کالا، رکود و قاچاق کالا هم مواجه هستند.
یاوری درباره آخرین آمار تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری نیز گفت: بر اساس آمارها تا پایان شهریور‌ماه ۲۶۳ هزار نفر مقرری بیمه بیکاری دریافت کردند که این میزان نسبت به مهر ماه امسال با کاهش حدود سه درصدی مواجه بوده و به ۲۵۵ هزار نفر رسیده است.
به گفته مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار همه کارگران مشمول قانون کار و قانون تأمین اجتماعی که بدون میل و اراده خود از کار بیکار شده‌باشند، می‌توانند از مزایای بیمه بیکاری بهره مند شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی