[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۳
  • دوره جدید

فعالیت ۱۰ هزار داوطلب سلامت خانوار در فارس، روزنامه شیراز نوین

در حال حاضر ۱۰ هزار داوطلب سلامت خانوار در استان فارس با دانشگاه علوم پزشکی شیراز همکاری می‌کنند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز فارس، معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: این د‌‌‌‌‌‌اوطلبان به منظور ارتقای سطح سلامت جامعه و فراهم کردن زمینه کاهش بار بیماری‌های واگیر، مردم را آموزش می‌دهند.
محمدرضا کریمی ‌‌افزود: این سفیران با نیازسنجی مشکلات محلات خود به دانشگاه کمک می‌کنند تا عوامل مخل سلامت را شناسایی و راهکار‌ها و برنامه‌هایی به منظور رفع آن‌ها در مدت زمان کمتری ارائه شود. وی اظهار داشت: از آن جا که این د‌‌‌‌‌‌اوطلبان از همان محله زندگی‌شان انتخاب می‌شوند،‌‌‌‌‌‌ نقش مؤثری د‌‌‌‌‌‌ر نیازسنجی‌ها و معرفی معضلات د‌‌‌‌‌‌ارند‌‌‌‌‌‌.
معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: ۸۰ د‌‌‌‌‌‌رصد‌‌‌‌‌‌ سفیران سلامت استان زنان خانه‌د‌‌‌‌‌‌ار هستند‌‌‌ و حضور آنها د‌‌‌‌‌‌ر خانواد‌‌‌‌‌‌ه‌ها می‌تواند‌‌‌‌‌‌ ارتقای سطح سلامت جامعه را به همراه د‌‌‌‌‌‌اشته باشد‌‌‌‌‌‌.
کریمی ‌ادامه داد: اوایل آذر پویش آموزشی اطلاع‌رسانی ایدز در استان برگزار می‌شود و قرار است سفیران در این باره با دانشگاه همکاری کنند.
کریمی ‌اضافه کرد: این افراد در پویش‌های آموزش برای شناسایی فشار خون و سرطان سینه هم کمک بسزایی به دانشگاه علوم پزشکی شیراز کردند.
وی گفت: براساس آمار موجود، ۸ هزار نفر از داوطلبان سلامت از محله‌ای و ۲ هزار نفر متخصصان ادارات به منظور ارتقای سطح سلامت جامعه هستند.
معاون فنی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: داوطلبان سلامت مباحث آموزشی را از دانشگاه می‌گیرند و به خانوار‌های تحت پوشش انتقال می‌دهند و در صورت لزوم، پس از نیازسنجی کارشناسان به منظور آموزش به مردم در محلات حاضر می‌شوند.
کریمی ‌اظهار داشت: این نیازسنجی‌ها محله‌محور است، به طوری که مثلاً محله‌ای که تصادف زیاد است توسط داوطلبان سلامت درخواست احداث پل عابر پیاده داده می‌شود و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم با آن‌ها همراهی می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی