[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

سیاست خارجی ایران فعال و متوازن است، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی وزارت خارجه گفت: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ‌ایران در دوره اخیر، سیاستی فعال و متوازن بوده است. به گزارش ایسنا، سید عباس موسوی با رد برخی مطالب که در سیاست خارجی ایران به کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین برای توسعه همکاری‌ها کمتر توجه شده است، گفت: جمهوری اسلامی ‌ایران همواره سعی کرده است از طریق جغرافیایی، توازن سیاست خارجی خود را حفظ کند و سفرهای رئیس جمهور و وزیر امور خارجه ایران به مناطق مختلف جهان یا سفر مقامات برخی کشورها به تهران، نشان دهنده این موضوع است.
وی در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا و سیما افزود: در برخی مسائل، گاهی اولویت‌هایی به وجود می‌آید که این به معنی توجه نکردن به دیگر مناطق جغرافیایی نیست، مانند موضوعات پیش آمده از جمله تنش‌ها در منطقه و برجام، اولویت روابط و تحرکات دیپلماتیک از نگاه دولت و وزارت امور خارجه ایران، نگاه متوازن به همه کشورهای دور و نزدیک است. سخنگوی وزارت امورخارجه به اولویت‌های منطقه‌ای ایران نیز اشاره کرد و گفت: امنیت منطقه و ثبات آن برای جمهوری اسلامی ‌ایران به لحاظ قرار گرفتن در آن، از اهمیت خاصی برخوردار است.
موسوی با اینکه جمهوری اسلامی ‌ایران دارای ۱۵ کشور همسایه است‏، افزود: نگاه ایران به کشورهای همسایه، نگاه استراتژیک و واحدی است و جمهوری اسلامی ‌ایران اولویت خود را به کشورهای منطقه اعلام کرده است و بار دیگر تأکید می‌کنم که سیاست جمهوری اسلامی ‌ایران، سیاست متوازنی است که شرق تا غرب عالم، شمال تا جنوب جهان را در بر می‌گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی